Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> курсова робота українською: Позов у господарському процесі

Загрузка...

Позов у господарському процесі / сторінка 5

Назва:
Позов у господарському процесі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,53 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
До ухвали про відмову в прийнятті позовної за-яви, що надсилається заявникові, додаються позовні матеріали.
Господарським процесуальним кодексом України не перед-бачено права судді на відмову в прийнятті позовної заяви за тим мотивом, що позов поданий до підприємства або організації, які згідно з чинним законодавством не можуть бути відповідачами з такого спору. Якщо ці обставини виявлені в процесі розгляду справи, позов задоволенню не підлягає.
У разі надходження заяв про визнання недійсними різного роду листів, інформацій, роз'яснень тощо, які надсилаються дер-жавними чи іншими органами на адресу підпорядкованих їм структур тощо з приводу конкретних ситуацій, господарський суд повинен відмовити в їх прийнятті з посиланням на п. 2 ч. 1 ст. 62 ГПК України.
У разі надходження заяв про визнання недійсними виконав-чих написів нотаріусів господарський суд повинен відмовити в їх прийнятті з посиланням на п. 1 ч. 1 ст. 62 ГПК України.
У разі надходження заяв про визнання недійсними актів ревізій, документальних перевірок, дій службових осіб, вчинених у процесі чи за результатами перевірок, суд повинен відмовити в їх прийнятті з посиланням на п. 1 ч. 1 ст. 62 ГПК України.
У разі неподання свідоцтва (дубліката свідоцтва) про держав-ну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності — фізичної особи підприємцем - позивачем у справі господарський суд по-винен відмовити в прийнятті позовної заяви на підставі п. 1 ч. 1 ст. 62 ГПК України.
Господарські суди повинні відмовляти в прийнятті до роз-гляду скарг стягувача чи боржника на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи дер-жавної виконавчої служби.
Ухвалу про відмову в прийнятті заяви може бути оскаржено. У разі скасування цієї ухвали позовна заява вважається пода-ною в день першого звернення до господарського суду.
Суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, у випадках, передбачених ч. 1 ст. 63 ГПК України, а саме:
* якщо позовну заяву підписано особою, яка не має права її підпису-вати, або особою, посадове становище якої не вказано;
* у позовній заяві не зазначене повне найменування сторін, їхня поштова адреса;
* у позовній заяві не вказані обставини, на яких ґрунтується позов-на вимога, докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми. Відпо-відно до ч. 2 ст. 57 ГПК України до заяви про визнання акта недійсним додається копія оспорюваного акта або засвідчений ви-тяг із нього. Невиконання вказаної вимоги тягне за собою повер-нення господарським судом позовної заяви згідно з п. З ч. 1 ст. 63 ГПК України;
* не подано доказів сплати державного мита у встановлених поряд-ку та розмірі. Якщо державне мито сплачено у встановленому порядку й розмірі за позивача іншою особою, господарський суд повинен виходити з того, що державне мито фактично надійшло до державного бюджету і, отже, немає підстав для повернення по-зовної заяви за мотивом сплати державного мита неналежною осо-бою. Якщо стороною не подано доказів, що свідчать про звільнен-ня його від сплати державного мита, заява до розгляду не прий-мається, і господарський суд із посиланням на її. 4 ч. 1 ст. 63 ГПК України зобов'язаний повернути її заявникові без розгляду. На цих же підставах повертаються позовні заяви з платіжним дору-ченням на перерахування державного мита не до державного бюд-жету України;
* порушено правила поєднання вимог або об'єднання в одній по-зовній заяві кількох вимог до одного чи кількох відповідачів і сумісний розгляд цих вимог перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін чи суттєво утруднить вирішення спору. У разі об'єднання вимог, пов'язаних із віндикацією та з визнанням угод недійсними, позовна заява підлягає поверненню заявникові без розгляду відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 63 ГПК України;
* не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів;
* не подано доказів вжиття заходів досудового врегулювання спору у випадках, передбачених ст.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему: Позов у господарському процесі

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок