Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Допит свідків і потерпілих

Загрузка...

Допит свідків і потерпілих

Назва:
Допит свідків і потерпілих
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,46 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КУРСОВА РОБОТА
На тему :
“Допит свідків і потерпілих”


ПЛАН :
ВСТУП……………………………………………………………………………………………………………3
1. Загальні правила допиту………………………………………………………………4
2. Допит свідка……………………………………………………………………………………………6
3. Допит потерпілого………………………………………………………………………………15
4. Методи і тактичні прийоми допиту………………………………………20
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………………………………………………25
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ………………………………………………26
ВСТУП
Розслідувати злочин - це означає прийняти передбачені законом міри з метою встановлення істини, викриття винних у його вчиненні, щоб кожний злочинець, що вчинив злочин був справедливо покараний.
Відповідно до ст.2 КПК У, завданням кримінального судочинства є охорона прав і законних інтересів фізичних і юридичних осіб, що беруть у ньому участь, а також швидке і повне розкриття злочинів, викриття винних і забезпечення правильного використання закону, із тим, щоб кожний, хто скоїв злочин, був притягнутий до відповідальності і кожний невинний не був покараний. А швидке і повне розкриття злочинів залежить від поведінки не тільки правоохоронних і судових органів, але і від поведінки інших учасників кримінального процесу - від обвинувачуваних (підозрюваних і підсудних), зокрема від свідків та потерпілих. Справа в тому, що у відповідності зі ст. 62 Конституції України, особа вважається не винною у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, поки її провину не буде доказано в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, тобто при вирішенні будь-якої справи повинен бути проведений процес доказування.
Виходячи з вищесказаного, я вибрав тему курсової роботи, що зацікавила мене : допит свідків і потерпілих.
У відповідності до ст.68 КПК У, як свідок може бути викликана будь-яка особа, про яку є дані, що їй відомі обставини, які стосуються справи. Статтею 167 КПК установлений порядок допиту свідків. А ст. 171 КПК України передбачає правила допиту потерпілого.
Завдання даної курсової роботи - вивчити такі слідчі дії: допит свідка, допит потерпілого, а також загальні правила проведення цих слідчих дій і їх відмінні риси, тактичні прийоми, що використовуються на допитах - з метою застосування накопиченого матеріалу надалі.
1. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ДОПИТУ.
Допит - це слідча дія, в процесі якої слідчий отримує від допитуваного (свідка, потерплого, підозрюваного або обвинуваченого) речову інформацію про обставини події злочину й інші обставини, що мають значення для встановлення об'єктивної істини та забезпечення правильного застосування закону.
Мета допиту - одержання від допитуваного істотної для справи максимально повної інформації відповідно до того, як допитуваний сприйняв і зберіг її в пам'яті.
Сутність допиту - взаємодія слідчого з допитуваним, що спрямована на те, щоб одержати інформацію відповідно до мети допиту.
До окремих видів допиту відносяться: допит свідка, допит потерпілого, допит обвинувачуваного, допит підозрюваного.
Загальні правила допиту полягають у наступному:
1. Виклик на допит проводиться повісткою, телеграмою або телефонограмою. Неповнолітній викликається через законних представників. Особи, що не явилися по виклику без поважних причин, можуть бути піддані приводові, а свідок і потерпілий - ще і штрафу до половини мінімального розміру заробітної плати.
2. Місце допиту. Допит проводиться за місцем проведення попереднього слідства, а в разі потреби - у місці перебування допитуваного. При цьому повинно бути забезпечене дотримання правила: викликані по той самій справі допитуються окремо і не повинні мати можливості спілкуватися між собою. Свідки не повинні знайомитися з матеріалами кримінальної справи і знати до початку судового слідства показання інших свідків.
3. Час допиту. Допит не повинний проводитися в нічний час, крім випадків, що не терплять зволікання (нічний час із 22.00 до 6.00). Забороняються тривалі виснажливі допити. До такого можуть бути віднесені допити тривалістю понад чотирьох годин без перерви або допит протягом доби загальною тривалістю більш
восьми годин.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Допит свідків і потерпілих

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок