Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Розмір цивільно-правової відповідальності

Розмір цивільно-правової відповідальності

Назва:
Розмір цивільно-правової відповідальності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,81 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота
"Розмір цивільно-правової відповідальності"


Зміст
Стор.
Вступ
Розділ І. Відшкодування неустойки як одна із мір цивільно-правової відповідальності
Розділ ІІ. Відшкодування збитків – грошового виразу майнової шкоди
2.1. Збитки, які виникають у зв'язку з невиконанням чи неналежним виконанням договірних зобов'язань.
2.2. Збитки, що випливають з позадоговірних зобов'язань.
Розділ ІІІ. Розмір моральної шкоди у цивільному праві.
Висновки
Список використаних джерел


Вступ
У цивільному законодавстві види відповідальності розрізняють за різними критеріями.
Так, договірною називається відповідальність у формі відшкодування збитків, сплати неустойки, втрати завдатку або позбавлення суб'єктивного права за невиконання або неналежне виконання зобов'язання, яке виникло з договору. Позадоговірна відповідальність – це обов'язок особи, відповідальної за шкоду, відшкодувати її в натурі або повністю відшкодувати заподіяні збитки.
Крім того, розрізняють повну та обмежену відповідальність у цивільному праві. Так, повна відповідальність наступає у випадку відшкодування збитків у повному обсязі. Обмежена відповідальність полягає в тому, що за порушення обов'язку сплачується лише неустойка, а збитки не відшкодовуються, або відшкодовуються не в повному обсязі.
Розмір цивільно-правової відповідальності також залежить від розміру шкоди, яка наступає у випадку зменшення чи знищення майнових чи немайнових (особистих) благ, що охороняються законом. Тому розрізняють майнову шкоду, яка має певну економічну цінність і виражається в грошах; та моральну шкоду, яка не має економічного змісту. Грошовий вираз майнової шкоди називають збитками.
Таким чином, розмір цивільно-правової відповідальності визначається в кожному конкретному випадку. При цьому розмір відповідальності за порушення договірних зобов'язань відрізняється від розміру відповідальності, що випливає з деліктних правовідносин. Так, в останньому випадку не підлягає відшкодуванню неустойка. Що ж до моральної шкоди, то вона може бути відшкодована як у випадку настання деліктної відповідальності, так і у випадку порушення договірних зобов'язань.


Розділ І. Відшкодування неустойки як одна із мір цивільно-правової відповідальності
Однією із мір цивільно-правової відповідальності є відшкодування неустойки.
Так, неустойкою (штрафом, пенею) визначається грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання [2].
Отже, чинне цивільне законодавство поряд з терміном "неустойка" вживає як однопорядкові терміни "штраф" і "пеня", які по суті є різновидами неустойки і разом з останньою називаються штрафними санкціями [16, с.670]. При цьому штраф обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання. Пеня вираховується у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Неустойка за невиконання договірних зобов'язань встановлюється як за погодженням контрагентів при укладенні договору за власною ініціативою, так і відповідно до обов'язкових для сторін приписів закону. Тому розрізняють неустойку законну (нормативну), тобто передбачену в нормативному порядку – в законі чи іншому правовому акті, і договірну, яка встановлюється безпосередньо в нормах договору (угоди), укладеною між сторонами [18, с.62].
При цьому різновидом договірної неустойки є неустойка, яка включається сторонами в договір в силу того, що законодавець зобов'язує їх забезпечити виконання саме цього зобов'язання неустойкою, тобто законодавець безпосередньо в законі чи адміністративному акті визначає, які саме зобов'язання повинні бути забезпечені неустойкою, а сторони повинні визначитися з межами неустойки, яка буде стягуватися при неналежному виконанні зобов'язання [26, с.50]. Такий вид неустойки передбачений ст. 3 Закону України "Про майнову відповідальність за порушення умов договору підряду (контракту) про виконання робіт на будівництві об'єктів".

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота на тему: Розмір цивільно-правової відповідальності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок