Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Скачати безкоштовно: Завдання криміналістики на сучасному етапі, правові і етичні засади криміналістичної тактики, основні ознаки, які свідчать про замовлений характер вбивства, особливість вчинення злочину та особи злочинця.

Завдання криміналістики на сучасному етапі, правові і етичні засади криміналістичної тактики, основні ознаки, які свідчать про замовлений характер вбивства, особливість вчинення злочину та особи злочинця. / сторінка 21

Назва:
Завдання криміналістики на сучасному етапі, правові і етичні засади криміналістичної тактики, основні ознаки, які свідчать про замовлений характер вбивства, особливість вчинення злочину та особи злочинця.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
39,29 KB
Завантажень:
509
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
У ряді випадків ці дії можуть бути вчинені учасниками злочину за власною ініціативою або по проханню кого-небудь з них (наприклад, у разі затримання виконавця, останній може зробити спробу зв'язатися з наймачем і попросити знищити речові докази або попросити кого-небудь підтвердити його алібі).
В окремих випадках родичі осіб, затриманих за підозрою в здійсненні вбивства за замовленням, самі можуть вчинити дії по прихованню або знищенню яких-небудь предметів, документів, які, на їх погляд, мають причетність до події злочину.
У ряді випадків мав місце такий спосіб приховання як насильний вивіз особи в малолюдні, труднодоступні місця або заманювання жертви в такі місця під слушним приводом (поїздка на рибалку, полювання, похід, подорож, ділова поїздка). Такі дії здійснювалися виконавцями, посередниками, організаторами в різних комбінаціях. У слідчій практиці прокуратури Одеської області є приклад вбивства за замовленням, коли був застосований цілий комплекс дій по прихованню злочину. Застосування вказаних дій тривалий час перешкоджало розкриттю злочину, направляло слідство по помилковому шляху. Злочин був скоєний за таких обставин: мешканець селища Котовського в Одесі Ваккаус якийсь час виношував спільно зі своєю співмешканкою намір вбивства дружини, матері двох малолітніх дітей. Працюючи водієм автобуса порту Південний, в один з днів, заздалегідь домовившися про зустріч з дружиною у встановлений час, доставивши робочу зміну в порт відхилився від маршруту в межах 3-5 км., запросивши дружину в автобус і після короткої розмови завдавши їй смертельного удару монтуванням по голові, продовжив свій маршрут за робочою зміною. По дорозі Ваккаус позбавився трупа, кинувши його в глибокий люк міського колектора каналізації, після чого через декілька хвилин в місці відстою завантажив зміну робітників і транспортував їх в порт.
Опитані працівники обох змін підтвердили факт присутності водія в автобусі і лише виявлення в автобусі затертих крапель бурого кольору дали позитивний тест на ідентичність з кров'ю загиблої. Вбивця і підбурювач осуджені.
Існують способи приховування, які передбачені самим способом здійснення злочину. Наприклад, використовування вибухового пристрою, підпал приміщення, утеплення у відкритих водоймищах, скидання з гори в ущелину, застосування отруйливих речовин, отрут, що викликають симптоми, схожі з нападами деяких захворювань, від яких може настати смерть.
Інсценування некримінальної події, створення обстановки, яка характеризує факт нібито нещасного випадку, що мав місце, самогубства, а також інсценування природної смерті, пов'язаної з хворобою або віком, мають також місце в слідчій і оперативній практиці.
Підводячи підсумок розгляду способів приховування вбивств за замовленням, можна відзначити наступне:
приховування, пов'язане з трупом потерпілого, для вбивств по замовленню є явищем мало характерним і по результатах дослідження склало 8%. Причому виявлена закономірність, полягає у тому, що дії, направлені на укриття трупів і інсценування, чинилися лише в тих випадках, коли наймач і жертва знаходилися в родинних або інших близьких відносинах (співжиття, партнерство по бізнесу або інша спільна діяльність).
дії по приховуванню трупів і інсценування в 95% випадків здійснювалися за ініціативою організаторів. Причому, в 61% випадків вони самі брали участь у вказаних діях.
Однією з ознак вбивства за замовленням є неприйняття злочинцями заходів по прихованню слідів злочину після його здійснення. В більшості випадків (60%) злочинці залишали труп на місці здійснення злочину, там же кидали зброю і знаряддя злочину (70%). Подібні дії із зброєю пояснюються тим, що злочинці таким чином намагалися звести до мінімуму ймовірність затримання на місці злочину і встановлення причетності до вбивства. А необхідності приховування трупа у виконавців в більшості випадків не було, оскільки встановлення їх особи через зв'язки жертви внаслідок відсутності особистого знайомства не було можливим. Окрім цього, труп на місці злочину — це своєрідний звіт про виконану "роботу", а для незговірливих фінансистів і комерсантів — форма страхання і нагадування про те, що з кожним таке може трапитися.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Курсова робота на тему: Завдання криміналістики на сучасному етапі, правові і етичні засади криміналістичної тактики, основні ознаки, які свідчать про замовлений характер вбивства, особливість вчинення злочину та особи злочинця.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок