Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Політичні права і свободи громадян України

Політичні права і свободи громадян України

Назва:
Політичні права і свободи громадян України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,37 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
ПЛАН
Вступ................................................................................................................ 3
Розділ 1: Поняття і класифікація конституційних
прав і свобод: .......................................................................................... 6-32
1.1. Особисті права і свободи....................................................................6-16
1.2. Політичні права і свободи громадян України................................16-24
1.3. Економічні права людини і громадянина.....................................24-28
1.4. Соціальні та культурні права людини і громадянина....................28-32
Розділ 2: Основні обов'язки громадян....................................................33-37
Розділ 3: Конституційні гарантії прав громадянина............................ 38-42
Висновок.................................................................................................. 43-44
Література............................................................................................... 45-46


Вступ.
На відміну від глави VI Конституції України від 20 квітня 1978 року розділ II нової Конституції України має назву "Права, свободи та обов'язки людини і громадянина". Такий акцент не випадковий. Адже перелік конституційних прав та свобод в Конституції 1996 року значно розширений, конституційне закріплення отримали давно визнані світовим та європейським співтовариством права людини на життя, на демократичну процедуру затримання, група інформаційних прав, заборона примусової праці, право на приватну власність, на підприємництво та інші.
Отже, в Конституції України закріплені основні права людини, які є певними можливостями, що необхідні для існування людини та її розвитку в конкретно-історичних умовах.
Вони об'єктивно визначаються досягнутим рівнем розвитку людства мають бути загальними і рівними для всіх людей.
Українське суспільство, поряд з іншим цивілізованим світом, прагне до справедливості, добробуту та свободи у самому широкому розумінні цих слів. Незважаючи на великі труднощі та перешкоди, Україна рухається шляхом демократичних змін, будівництва демократичної держави, тобто до справжнього народовладдя.
Одним з важливіших принципів незалежної демократичної держави і основою народовладдя є верховенство Закону та його неухильне дотримання.
Основним Законом держави була та залишається Конституція, як втілення істотних прав людини (громадянина) на справедливість, свободу та добробут.
У цьому аспекті, предметом дослідження цієї роботи є права і свободи людини, закріплені в спеціальному розділі Конституції України 1996 року, який іменується "Права, свободи та обов'язки людини і громадянина". Цей розділ розміщений після розділу "Загальні засади" і перед розділами про органи влади, що підкреслює важливе значення інституту прав і свобод людини.
Перш за все, таке виділення в Конституції певного кола прав громадян в спе-ціальний розділ пояснюється не їх відмінністю від інших конституційних прав і свобод, а вимогами систематизації норм Конституції. Місце тих чи інших прав і свобод в Конституції не впливає і не може вплинути на їх природу. По-друге, права й свободи є основними не тільки фактично, а й юридично, оскільки вони закріплені в Конституції.
Конституція, як відомо, закріплює лише головні, принципові положення, які, діючи безпосередньо, у необхідних випадках розкриваються і конкретизуються в інших законодавчих актах, розвиваються в поточному законодавстві. Розвиток тут треба розуміти як закріплення в поточному законодавстві того, що відображено в Конституції лише у вигляді цілей, програмних положень, ос-новних тенденцій поступу прав, свобод і обов'язків [17, ст. 60].
При реалізації конституційних прав, свобод та обов'язків громадян має діяти принцип їх найвищої юридичної сили. Це означає виконання обов'язків усіма суб'єктами права в сфері правотворчості і право реалізації.
По-перше, органи виконавчої влади і за їх уповноваженням громадські організації зобов'язані видавати такі підзаконні нормативні акти, які повністю відповідають конституційним положенням про основні права, свободи й обов'язки громадян.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Політичні права і свободи громадян України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок