Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Огляд

Огляд

Назва:
Огляд
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,44 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота:
на тему:
“Огляд.”


План
Вступ 3
1.Поняття сутність та загальні правила слідчого огляду 5
2. Класифікація оглядів та їх характеристика 10
Фіксація результатів слідчого огляду. 24
Висновок 25
Список використаної літератури 27.
...


Вступ
Огляд – це процесуальна дія органу дізнання, слідчого, суду, в ході якої за участю вказаних у законі осіб виявляються безпосередньо сприймаються, оцінюються і фіксуються стан, властивості та ознаки матеріальних об’єктів, пов’язаних з подією, яка розслідується або щодо якої проводиться судовий розгляд з метою отримання фактичних даних і з’ясування обставин, що мають значення для встановлення істини в кримінальній справі . При висвітленні теми курсової роботу ми більше уваги приділимо огляду який проводить слідчий.
При розслідуванні кримінальної справи слідчий виконує дії та ухвалює рішення, передбачені та зумовлені кримінально процесуальним законом. Ці дії та рішення різні, кожне з них, як правило, має свої завдання, назву, виконати які прагне слідчий.
Слідчі дії – це процесуальні дії з метою збирання, виявлення, фіксації, перевірки, дослідження доказів у кримінальній справі. Вони мають пізнавальний характер і процесуально-правову природу. Процесуальні дії, незалежно від їх безпосереднього завдання, в сукупності спрямовані на всебічне, повне та об’єктивне розслідування кримінальної справи.
Кримінально-процесуальний закон передбачає ряд слідчих дій серед яких є огляд – це обстеження різного роду об’єктів (місця вчиненого злочину, місцевості, приміщень, предметів, документів тощо) з метою встановлення слідів злочину, предметів, що можуть бути речовими доказами, а також з’ясувати обставини подій, що відбулися. Огляд - одна з найбільш розповсюджених слідчих дій. Це - основний спосіб безпосереднього сприймання слідчим різних об'єктів які відносяться до справи. Слідчий огляд являє собою безпосереднє виявлення та дослідження об'єктів які мають значення для кримінальної справи, їх ознак, властивостей та стану. Огляд — це слідча дія, яка провадиться з метою одержання доказів шляхом візуального спостереження і дослідження слідів злочину та інших матеріальних джерел доказової інформації.
Про важливість та актуальність даної теми свідчить також те, що огляд місця події як різновид огляду згідно норм кримінально-процесуального закону (ч. 2 ст. 190) може проводитись до порушення кримінальної справи, огляд є невідкладною слідчою дією і затримка його проведенням може привести до зміни обстановки, зникнення слідів злочину чи осіб, які його вчинили.
Результати огляду, особливо такого його виду, як огляд місця події, дозволяє слідчому визначити спрямованість розслідування, представити механізм розслідування події, особистості злочинця.


1. Поняття сутність та загальні правила огляду.
Огляд – це процесуальна дія органу дізнання, слідчого, суду, в ході якої за участю вказаних у законі осіб виявляються безпосередньо сприймаються, оцінюються і фіксуються стан, властивості та ознаки матеріальних об’єктів, пов’язаних з подією, яка розслідується або щодо якої проводиться судовий розгляд з метою отримання фактичних даних і з’ясування обставин, що мають значення для встановлення істини в кримінальній справі [7, 195].
Огляд - одна з найбільш розповсюджених слідчих дій. Це - основний спосіб безпосереднього сприймання слідчим різних об'єктів які відносяться до справи. Слідчий огляд являє собою безпосереднє виявлення та дослідження об'єктів які мають значення для кримінальної справи, їх ознак, властивостей та стану.
Огляд - самостійна слідча дія. Сутність огляду полягає в тому що слідчий за допомогою власних почуттів переконується в існуванні та характері факторів, маючих доказове значення. При огляді слідчий не тільки спостерігає але й виконує різні заміри та обчислення, описує та відображає все те, що виявили інші учасники огляду. При огляді широко застосовуються спеціальні методи криміналістики, а саме техніко-криміналістичні методи роботи з слідами і іншими речовими доказами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Огляд

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок