Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Злочинне діяння. Форми злочинного діяння

Злочинне діяння. Форми злочинного діяння

Назва:
Злочинне діяння. Форми злочинного діяння
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,50 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
на темуУ
“Злочинне діяння. Форми злочинного діяння”.


ПЛАН
Вступ........................................................................................................3
Розділ 1. Поняття та ознаки злочинного діяння.............................4
Розділ 2.Форми злочинного діяння..................................................16
Розділ 3. Обставини, які виключають наявність злочинного діяння ...................................................................................24
Висновок...............................................................................................26
Список використаної літератури ....................................................28


Вступ
Досягнення якісно нового стану суспільства в умовах реального суверенітету потребує не лише докорінних перетворень у всіх сферах життя – політиці, економіці, соціальній і духовній, а й подолання негативних явищ, що ще існують на сьогодні. Серед них особливого значення набуває посилення боротьби зі злочинністю і правопорушеннями.
Як відомо, питома вага злочинності в останні роки має стійку тенденцію до зростання. В наш час в Україні дуже різко зростає рівень злочинності та збільшується кількість тяжких злочинів. Причинами цього є як політична нестабільність, так і скрутне економічне становище нашої держави. На думку українських науковців-криміналістів, саме економічні проблеми є одним із приводів до вчинення такої великої кількості злочинів на Україні. Саме тому за таких умов різко зростає значення кримінально-правових норм, які покликані забезпечувати охорону суспільних відносин нашої держави від злочинних посягань та використання яких є необхідною умовою притягнення злочинців до кримінальної відповідальності.
Поняття злочину в кримінальному праві є універсальною і фундаментальною категорією воно лежить в основі змісту всіх кримінально-правових інститутів. Саме тому визначенню цього поняття в кримінальному праві надавалося і надається велике значення.
Злочин вивчається в Загальній частині кримінального права. Вивчення ознак та елементів злочину має важливе значення для практичного застосування кримінального закону.


Розділ 1. Поняття та ознаки злочинного діяння
Поняття злочину дається в ст. 11 Кримінального кодексу України (далі КК), відповідно до якої: "злочином визнається передбачене кримінальним законом суспільно небезпечне діяння (дія або бездіяльність), що посягає на суспільний лад України, його політичну і економічну системи, власність, особу, політичні, трудові, майнові та інші права і свободи громадян, а так само інше передбачене законом суспільне небезпечне діяння, яке посягає на правопорядок".
Термін «діяння» вживається в КК, теорії і судовій практиці в подвійному значенні:
а) у ст. 11 за допомогою цього терміна визначається поняття, що, таким чином, охоплює всі ознаки, властиві злочину, тобто вживається як синонім терміна «злочин»;
б) термін «діяння» застосовується тільки для характеристики однієї з ознак об'єктивної сторони, тобто дії або бездіяльності.
Поняття «діяння» визначається такою сукупністю ознак:
1. протиправність (протизаконність) – формальна, нормативна ознака;
2. суспільна небезпечність – матеріальна ознака.
3. винність та караність.
У теорії кримінального права обов'язковими ознаками злочину, переважно, також називають винність і караність або лише винність.
Для визначення поняття злочину достатньо було б вказати лише його формальну ознаку – передбачення кримінальним законом. Але вказівка лише на цю ознаку злочину не дає відповіді на питання, чому законодавець визнає ті чи інші діяння злочинами, а тому у визначенні поняття злочину має бути вказана і його матеріальна ознака – суспільна небезпека, яка свідчить про соціальну сутність такого явища як злочин.
Об'єктивно суспільне небезпечне діяння може бути визнане злочином лише у разі, коли воно є проявом свідомості і волі особи, тобто вчинене винно (умисно чи необережно).
Поняття вини дається в ст.23 Кримінального кодексу України (далі КК), відповідно до якої: "Виною є психічне ставлення особи до вчинюваної дії чи бездіяльності, передбаченої цим Кодексом, та її наслідків, виражене у формі умислу або необережності".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Злочинне діяння. Форми злочинного діяння

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок