Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Діяльність Міністерства праці та соціальної політики України

Діяльність Міністерства праці та соціальної політики України

Назва:
Діяльність Міністерства праці та соціальної політики України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,75 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота
Діяльність Міністерства праці та соціальної політики України


Зміст
Вступ
Основним з важливих елементів діяльності є оплата та нормування праці.
Другим важливим з етапів діяльності Мінпраці є соціальний захист населення.
Соціальна політика та соціальний захист населення в Україні
Система соціального захисту населення в Україні
Аналіз соціальної сфери в Україні
Аналіз ситуації з соціальним захистом населення в Україні
Висновок


Мiнiстерство праці та соціальної політики України (Мiнпрацi України) є центральним органом виконавчої влади, дiяльнiсть якого спрямовується i координується Кабiнетом Мiнiстрiв України. Мiнiстерство - провідний орган у системі центральних органів виконавчої влади iз забезпечення реалiзацiї державної політики у сфері зайнятості, соціального захисту населення, соціального страхування, оплати, нормування, стимулювання, охорони i умов праці, пенсійного забезпечення, соціального обслуговування населення, соцiально-трудових відносин та трудової мiграцiї.
З метою посилення економiчних реформ та активiзацiї соцiальної полiтики Указом Президента України вiд 25 липня 1997 року було створено Мiнiстерство працi та соцiальної полiтики України. Воно стало правонаступником функцiй (прав i обов'язкiв) лiквiдованих Мiнiстерства працi та Мiнiстерства соцiального захисту населення України.
Miнпрацi України у своїй дiяльностi керується Конституцiєю та Законами України, актами Президента України, Кабiнету Мiнiстрiв України, а також Положенням про Мiнiстерство працi та соцiальної полiтики України. У межах своїх повноважень органiзовує виконання актiв законодавства, здiйснює систематичний контроль за їх реалiзацiєю, узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенцiї, розробляє пропозицiї щодо вдосконалення законодавства та в установленому порядку вносить їх на розгляд Президентовi України та Кабiнету Мiнiстрiв України.
Діяльність Міністерства праці України поділяється на такі складові:
Взаємодія з Верховною Радою України;
Соціально-трудові відносини;
Соціальний захист;
Профспілкові справи;
Оплата та нормування праці;
Соціальне страхування;
Працевлаштування за кордоном;
Міжнародні контакти;
Статистична інформація;
Моніторинг.
Основним з важливих елементів діяльності є оплата та нормування праці.
Нормування праці є складовою частиною (функцією) управління виробництвом і включає визначення необхідних витрат праці (часу) на виконання робіт (виготовлення продукції) як окремими працівниками, так і колективами працівників (бригадами) та встановлення на цій основі норм праці.
Нормування праці виконує ряд функцій, у тому числі виступає основою наукової організації праці й засобом забезпечення оптимального співвідношення між мірою праці та її оплатою.
Світовий досвід засвідчує, то ефективна робота підприємств в економіці ринкового типу можлива лише за умови високого рівня організації нормування праці. Провідні країни, такі як США, Великобританія, Швеція, Японія, Італія та ін., не тільки не знижують вимоги до нормування праці, але і розширюють сферу його застосування. Широко застосовуються методи мікроелементного аналізу і нормування трудових процесів.
В Україні постановою Кабінету Міністрів України №197 від 20 березня 1995 p. затверджені заходи щодо поліпшення нормування праці (Праця і зарплата. - 1995. - №7). Постановою Міністерства праці України від 19 травня 1995 p. №2 затверджені Рекомендації щодо нормування праці в галузях народного господарства.
Згідно із КЗпП (глава VI) і зазначеними Рекомендаціями норми праці - норми виробітку, обслуговування, часу, чисельність - встановлюються для працівників відповідно до досягнутого рівня техніки, технології, організації виробництва і праці. Норми праці підлягають обов'язковій заміні новими в міру проведення атестації і раціоналізації робочих місць, впровадження нової техніки, технологій.
Запровадження і заміна норм проводиться власником за погодженням з профкомом. Про введення нових норм власник зобов'язаний повідомити працівників не пізніше ніж за один місяць.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Діяльність Міністерства праці та соціальної політики України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок