Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Система господарських судів та поняттягосподарського суду

Система господарських судів та поняттягосподарського суду

Назва:
Система господарських судів та поняттягосподарського суду
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,50 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
План
Вступ.
1. Система господарських судів та поняттягосподарського суду .. 6-7
2. Організація роботи по прид’явленню позовів .............................. 8-9
3. Порядок подання позову. Ціна позову. Дача відповіді на позовну
заяву ..................................................................................................... 10-11
4. Забезпечення позову ...................................................................... 12-14
5. Участь юридичної служби у господарському суді при розгляді
справ .................................................................................................... 15-17
6. Реєстрація, облік та аналіз позовних заяв, заходи щодо усунення
недоліків .............................................................................................. 18-19
Висновок
Практичне завдання
Список використаної літератури
Вступ
Згідно із статтею 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Діяльність юридичної служби пов'язана із перевіркою додержання законності в діяльності структурних підрозділів. Також юридична служба несе відповідальність на підприємстві за відповідність законодавству документів, які вона візує і ці документи обов'язково повинні носити правовий характер. Всі її дії регулюються Загальними положеннями про юридичну службу. В цьому Положенні зазначено, що правова робота юридичної служби носить універсальний характер, тобто це багатоплановий вид діяльності, вона охоплює всі сторони діяльності підприємства. У правовій роботі юридична служба займає найважливіше місце як ведучий спеціалізований правовий структурний підрозділ.
Одним з основних напрямів діяльності юридичної служби є організація претензійної і позовної роботи, представництво інтересів підприємства в судах. В даній роботі необхідно розкрити суть і значення діяльності юридичної служби саме у галузі позовної роботи. Тобто розповісти про те, як на підприємстві юридична служба має діяти в цій області. А саме: складання позовів та відгуків на них та розгляд справ у судах. Звичайно краще не стикатися з порушенням законодавства, але в нашому суспільстві це просто неможливо і тому для розв'язання певних проблем, які виникають внаслідок чи то незаконних дій з боку іншого підприємства, чи то неналежного виконання якихось обов'язків підприємством, існує і діє юридична служба.
Відповідно до частини 1 статті 55 Конституції України права та свободи людини та громадянина захищаються судом.
За статтею 1 Господарсько-процесуального кодексу України господарські суди розглядають спори між підприємствами, установами, організаціями, які мають статус юридичної особи. Однак поняття господарського спору закон не дає, що на практиці породжує численні конфліктні ситуації у зв'язку з відмовою окремих господарських судів у прийомі до розгляду справ, які не є господарським. Але на відміну від поняття господарського спору, поняття позову у господарському процесі існує.
Отже, вступним питанням по розкриттю даної теми буде питання про створення і діяльність судів.
1. Системи господарських судів та поняття господарського спору
Як відомо під системою розуміється таке організаційне явище, у якому між різноманітними його частинами існує тісний зв'язок, який грунтується на їх взаємозв'язку та доповнює один одного, без чого об'єднуюче їх поняття не може нормально існувати і діяти.
Під цю формулу підпадає уся сукупність господарських судів України на чолі з Вищим господарським судом. Вони дійсно тісно пов'язані між собою у виконанні загальних обов'язків, які стоять перед усією системою.
Прийнятий 7 лютого 2002 року Закон України "Про судоустрій України" № 3018 дійсно змінив систему та структуру господарських судів. Зараз ця система складається з трьох сходинок, до якої входять місцеві господарські суди, апеляційні суди та Вищий господарський суд1.
Закон України "Про судоустрій України" закріпив створення у системі господарських судів нового суду - апеляційного.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Система господарських судів та поняттягосподарського суду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок