Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> ЦЕНТРАЛЬНІ І МІСЦЕВІ ОРГАНИ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ

ЦЕНТРАЛЬНІ І МІСЦЕВІ ОРГАНИ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ

Назва:
ЦЕНТРАЛЬНІ І МІСЦЕВІ ОРГАНИ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,92 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Тема 9. ЦЕНТРАЛЬНІ І МІСЦЕВІ ОРГАНИ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ
2 год.
ПЛАН
Поняття і види центральних органів виконавчої влади
Особовий склад та структура центрального органу виконавчої влади
Статус і повноваження міністерства як провідного центрального органу виконавчої влади
Акти міністерств
Система органів виконавчої влади на місцях
Місцеві державні адміністрації: повноваження і статус
1. Поняття і види центральних органів виконавчої влади
В Конституції України застосовується визначення «міністерства та інші центральні органи виконавчої влади». Центральними органами виконавчої влади є такі органи, які безпосе-редньо підпорядковані Кабінету Міністрів України. Міністерство є найважливішим видом центральних органів виконавчої влади, оскільки лише міністр є членом уряду. Що ж являють собою інші центральні органи виконавчої влади, то на це питання в Конституції безпосередньої відповіді немає.
До певного часу класифікація центральних органів виконавчої влади була дуже довільною і непослідовною. Серед них більш-менш чітко виокремлювалися тільки міністерства, решта ж органів охоплювалася збірною назвою «інші центральні органи виконавчої влади», хоча за традицією ще ра-дянської доби тут відносно більша однорідність була властива групі державних комітетів. Це не давало змоги розмежувати їх функціональне призначення і правовий статус, визначити їх загальні та специфічні ознаки, що призводило до дублювання, суперечливості наданих ЦОВВ функцій та повноважень, їх невпорядкованості.
З прийняттям указів Президента України від 15.12.1999 р. «Про систему центральних органів виконавчої влади» № 1572 і «Про зміни у структурі центральних органів виконавчої влади» № 1573 було не стільки суттєво скорочено кількість центральних органів виконавчої влади, скільки досягнуто більшої чіткості в класифікації центральних органів виконавчої влади і відповідно у розмежуванні функціонального призначення і статусу окремих видів органів.
Зокрема, до центральних органів виконавчої влади віднесено:
міністерства;
державні комітети (державні служби);
центральні органи виконавчої влади зі спеціальним статусом.
Важливою і давно очікуваною новацією згаданих указів став при-пис про те, що Кабінет Міністрів повинен вносити подання щодо ство-рення центральних органів лише за формою і зі статусом, що наведені ви-ще.
Водночас, зважаючи на те, що Закон України «Про центральні ор-гани виконавчої влади» дотепер не прийнято, адміністративно-пра-вове регулювання організації та діяльності центральних органів виконавчої влади здійснюється від-повідно до Загального положення про міністерство, інший централь-ний орган державної виконавчої влади (затвердженого Указом Пре-зидента України від 12.03.1996 р.), а також конкретних положень про відповідні міністерства та інші центральні органи виконавчої влади.
У відповідності до Указу Президента України "Про систему центральних органів виконавчої влади" від 15 грудня 1999 року N 1572/99 із змінами, внесеними згідно з Указом Президента N 216/2006 від 13.03.2006 до системи центральних органів виконавчої влади України входять
міністерства;
державні комітети (державні служби);
центральні органи виконавчої влади зі спеціальним статусом.
Міністерство є головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади в забезпеченні впровадження державної політики у визначеній сфері діяльності.
Міністр як член Кабінету Міністрів України
особисто відповідає за розроблення і реалізацію державної політики,
спрямовує і координує здійснення центральними органами виконавчої влади заходів з питань, віднесених до його відання,
приймає рішення щодо розподілу відповідних бюджетних коштів.
Не допускається прийняття актів Кабінету Міністрів України та утворених ним органів, внесення проектів законів та актів Президента України з таких питань без погодження з відповідним міністром. Міністр на виконання вимог законодавства в межах наданих повноважень визначає політичні пріоритети та стратегічні напрями роботи міністерства та шляхи досягнення поставлених цілей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: ЦЕНТРАЛЬНІ І МІСЦЕВІ ОРГАНИ ВИКОНАВЧОЇ ВЛАДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок