Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> курсова робота українською: Гарантії прав и свобод за Європейською конвенцією прав и основних свобод людини 1950 року

Гарантії прав и свобод за Європейською конвенцією прав и основних свобод людини 1950 року / сторінка 5

Назва:
Гарантії прав и свобод за Європейською конвенцією прав и основних свобод людини 1950 року
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,36 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Перелічені джерела міжнародного гуманітарного права є основою для розвитку галузі на універсальному і регіональ-ному рівнях, їхні норми імплементуються також через національні законодавства різних країн.


РОЗДІЛ 2. Основні положення Конвенції про захист прав і основних свобод людини від 4.11.1950
Рада Європи була заснована в 1949 р. Статут Ради Європи (ст. 3) в такий спосіб визначає умови вступу до цієї структури: "Члени Ради Європи визнають принцип вер-ховенства права і принцип, відповідно до якого будь-яка осо-ба, що перебуває під його юрисдикцією, повинна користува-тися всіма основними правами і свободами людини" В наступній статті Статуту (ст. 4) закладена норма про те, що "будь-яка європейська держава, що розглядається як спроможна відповідати вимогам положень ст. 3 і має намір це зробити, може бути запрошена Комітетом міністрів стати Членом Ради Європи". Образно кажучи, членство в Раді Єв-ропи стало для країн континенту своєрідним свідченням про їх демократизм.
Один з основних напрямів діяльності Ради Європи - міжнародно-правова. Загальновизнаним досягненням такої діяльності є прийняття Європейської конвенції з прав люди-ни 1950 р. На її основі створено унікальну наднаціональну судову систему захисту прав людини.
В Конвенції зазначено, що уряди, які підписали цю Конвенцію, будучи членами Ради Європи, беручи до уваги , проголошену Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй 10 грудня 1948 року, враховуючи, що ця має на меті забезпечити загальне і ефективне визнання і дотримання прав, які в ній проголошені, враховуючи, що метою Ради Європи є досягнення більшого єднання між її членами і що одним із методів, за допомогою якого ця мета має бути досягнута, є дотримання і подальше здійснення прав і основних свобод людини, знову підтверджуючи свою глибоку віру в ті основні свободи, які складають підвалини справедливості і миру в усьому світі і які найкращим чином здійснюються, з одного боку, завдяки дійовій політичній демократії, а з іншого боку, завдяки загальному розумінню і дотриманню прав людини, від яких вони залежать, сповнені рішучості як уряди європейських країн, що дотримуються єдиних думок і мають спільну спадщину в політичних традиціях, ідеалах, свободі і верховенстві права, зробити перші кроки для забезпечення колективного здійснення деяких із прав, проголошених в Загальній декларації, погодились про наступне:
Договірні Сторони гарантують кожній людині, яка знаходиться під їхньою юрисдикцією, права і свободи, визначені в розділі I Конвенції (, тощо). Розглянемо ці права детальніше.
Відповідно до статті 2 Конвенції, право кожної людини на життя захищається законом. Жодна людина не може бути умисне позбавлена життя інакше ніж на виконання вироку суду, винесеного після визнання її винною у вчиненні злочину, за який законом передбачено таке покарання. Позбавлення життя не розглядається як порушення цієї статті, якщо воно є наслідком виключно необхідного застосування сили:
а) при захисті будь-якої людини від незаконного насильства;
b) при здійсненні законного арешту або при запобіганні втечі людини, що законно перебуває під вартою;
c) у діях, законно вчинених з метою придушення бунту або заколоту.
Жодна людина не може зазнавати катувань чи нелюдського або такого, що принижує її гідність, поводження чи покарання.
Жодна людина не може перебувати в рабстві або в підневільному стані.
Жодна людина не може бути приневолена до примусової чи обов'язкової праці.
Кожна людина має право на свободу і особисту недоторканість. Жодна людина не може бути позбавлена волі інакше ніж відповідно до процедури, встановленої законом, у таких випадках, як:
a) законне ув'язнення людини після її засудження компетентним судом;
b) законний арешт або затримання людини за невиконання законного рішення суду або для забезпечення виконання будь-якого обов'язку, передбаченого законом;
c) законний арешт або затримання людини, здійснені з метою забезпечення її присутності перед компетентним судовим органом на підставі обґрунтованої підозри у вчиненні злочину або якщо обґрунтовано визнається за необхідне запобігти вчиненню нею злочину або її втечі після його вчинення;
d) затримання неповнолітньої людини на підставі законного розпорядження з метою виховного нагляду або законне затримання неповнолітньої людини з метою забезпечення її присутності перед компетентним правоохоронним органом;
e) законне затримання людей для запобігання розповсюдженню інфекційних захворювань, людей психічно хворих, алкоголіків або наркоманів чи бродяг;
f) законний арешт або затримання людини, здійсненні з метою запобігання її незаконному в'їзду в країну, або людини, відносно якої вживаються заходи з метою депортації або екстрадиції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему: Гарантії прав и свобод за Європейською конвенцією прав и основних свобод людини 1950 року

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок