Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття, права та обов'язки громадян

Поняття, права та обов'язки громадян

Назва:
Поняття, права та обов'язки громадян
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
10,70 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
КУРСОВА РОБОТА
„Поняття, права та обов'язки громадян
України"


План
Вступ...........................................................................................................................
Розділ І. Загальна характеристика прав громадян України..................................
Розділ II. Види прав громадян України..................................................................
2.1. Особисті...............................................................................................................
2.2. Політичні права..................................................................................................
2.3. Соціально-економічні........................................................................................
2.4. Культурні права..................................................................................................
Розділ III. Обов'язки громадян і їх види. ...............................................................
Розділ IV. Гарантії прав та обов'язків громадян України.....................................
Висновки....................................................................................................................
Список використаних джерел ................................................................................
Вступ
Громадянин - це людина з правовою належністю до певної держави, внаслідок чого вона підпадає під дію законів конкретної держави, внаслідок її нормативно - правових актів, узгоджує свою поведінку з правовими доктринами цієї держави.
Ще у стародавній Греції в IV ст. до н.е. окремі мислителі стверджували , що всі люди рівні від народження й мають однакові, дані природою права. Одним з найголовніших вважалось право приватну власність як таке , що відбиває природу власне людини і засноване на її любові до самої себе. Проте в періоди рабовласництва і феодалізму ідеї про про природні права громадян не дістали великого поширення оскільки сама дійсність ( рабовласництво , кріпацтво ) не створювала умов для їх розуміння і сприйняття широкими верствами населення .
З поступовим переходом суспільства до капіталізму права громадян втрачали абстрактний характер і ставали реальною дійсністю . Вони були закріплені в державно - правових та міжнародно - правових документах за їх змістом ви значався рівень демократичності тієї чи іншої системи правового й державного устрою.
Видатні представники буржуазної думки Г.Гроцій , Б.Спілоза, Г.Боббс, Дж.Локк, Ж.-Ж. Руссо розвинули ідею , про природні права громадян відповідно до інтересів буржуазії.
Під природним правом філософи розуміли право кожного громадянина на життя , волю , майно та інші права.
Права громадян складаються з двох частин . З одного боку , це сукупність природних прав, відбитих у нормативно -правових державних актах, з іншого боку - сукупність прав , здобутих громадянами у процесі розвитку суспільства і держави . Ці права повинні закріплюватися в конституціях та законодавчих актах.
У даній роботі будуть розглянуті наступні основні, загальні права та обов’язки громадян України .
РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРАВ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ.
Серед прав громадян України розрізняють основні (конституційні), соціальні, екологічні, культурні, політичні, та інші, що передбачені у побачених законах .
Основними ці права називаються тому, що вони визначають найважливіші відносини між громадянами і державою , а оскільки вони закріплені у Конституції, то саме тому їх називають конституційними .
Конституція закріплює перелік цих прав, визначає їхній зміст та принципи їхньої реалізації і захисту , а тому, як правило , приймаються нормативні акти , які деталізують їхній зміст , визначають практичні механізми їхньої реалізації захисту.
Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. Вони є невід’єдними та непорушними , їхній перелік, закріплений Конституцією і не є вичерпним. Громадяни України мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Поняття, права та обов'язки громадян

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок