Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Загальні положення судового розгляду кримінальної справи. їх поняття та види

Загальні положення судового розгляду кримінальної справи. їх поняття та види

Назва:
Загальні положення судового розгляду кримінальної справи. їх поняття та види
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,15 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ЗМІСТ
ВСТУП......................................................................................... З
РОЗДІЛ І.
Загальні положення судового розгляду кримінальної справи. їх поняття та види........................................... 5
РОЗДІЛ П.
УЧАСНИКИ СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ7 ТА НАСЛІДКИ НЕЯВКИ ЇХ ДО СУДУ 10
РОЗДІЛ ПІ.
МЕЖЇ СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ. ВІДКЛАДЕННЯ, ЗУПИНЕННЯ І ЗАКРИТТЯ
СПРАВИ, НАПРАВЛЕННЯ П НА НОВЕ РОЗСЛІДУВАННЯ 17
ВИСНОВКИ.................................................................................... 22
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ........................................ 24


ВСТУП
Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Відповідно до Конституції України (ст. 6) судові органи виконують свою функцію незалежно від поділу влади, у встановлених Конституцією межах і згідно із законами України]: І].
Судова влада відповідно до теорії та практики розподілу влади є самостійною,, незалежного сферою публічної влади і являє собою сукупність повноважень із здійснення правосуддя, тлумачення норм права, з відповідними контрольними повноваженнями спеціально утворених органів — судів.
Атрибутами судової влади є широкі юрисдикційні повноваження; це правовий статус судів як особливих органів державної влади; це й власне виконання владних суддівських повноважень^ З, с. 7].
Прийняття 7 лютого 2002 року Закону України "Про судоустрій України", а згодом Указів Президента України, якими у розвиток положень Закону передбачено утворення Апеляційного, Касаційного (останній визнаний у 2004 році Конституційним судом України як такий, що не відповідає нормам Конституції України), Вищого адміністративного судів України та Державної судової адміністрації України, свідчить про завершення певного етапу реформування судово-правової системи нашої держави. Основні його ознаки -намагання сформувати незалежну судову владу, перебудувати судову систему в напрямі її деідеологізації і гуманізації; створити законодавство, норми якого відтворюють модель демократичного судочинства, що забезпечує громадянин}', по суті, необмежене право на справедливий судовий захист; розбудувати інститут правосуддя, розуміючи його як форму здійснення прав і свобод людини, як самостійне соціальне і правове благо, що здійснюється через неупереджене правосуддя та належні судові процедури.
Оцінюючи пройдений шлях, ми можемо сміливо стверджувати, що він характеризувався становленням національної системи правосуддя, закріплення її основ на законодавчому та конституційному рівнях; утворенням конституційної
юрисдикції, прийняттям нових кодифікованих актів; відповідність українського законодавства з нормами міжнародного права; реформуванням правоохоронних органів та органів юстиції, становленням і розвитком таких важливих інститутів громадянського суспільства, як адвокатура, приватний нотаріат тощо.
Все це свідчить про сталу тенденцію гуманізації усіх складових судово-правової системи України.
Темою даної курсової роботи с загальні положення судового розгляду і є досить актуальною оскільки судовий розгляд - це одна з основних стадій кримінального процесу. В цій стадії суд, здійснюючи правосуддя, остаточно досліджує всі істотні обставини, перевіряє докази, зібрані при провадженні дізнання та досудового слідства, та постановляє виправдовувальний чи обвинувальний вирок з призначенням покарання або без призначення покаранняр[7, с. 476], а загальні положення розгляду справ у суді - це сукупність процесуальних дій. що спрямовані на забезпечення виконання основних завдань кримінального судочинства, додержання встановлених законом процесуальних гарантій всіх учасників судового розгляду., що є необхідно для забезпечення всебічного, повного й об'єктивного дослідження обставин справи, виявлення причин і умов, що сприяють вчиненню злочину, постановлення законного й обґрунтованого судового рішення. Іншими словами, чим більше суд І учасники судового розгляд}7 звертатимуться до форми (тобто до встановленого законом порядку судового розгляду), тим менше можливостей допустити судову помилку і більше гарантій для забезпечення виконання завдань кримінального судочинства, що закріплені у ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Загальні положення судового розгляду кримінальної справи. їх поняття та види

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок