Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Тенденції конституційного регулювання основних прав громадян в галузі культури, екології, соціально-економічних умов

Тенденції конституційного регулювання основних прав громадян в галузі культури, екології, соціально-економічних умов

Назва:
Тенденції конституційного регулювання основних прав громадян в галузі культури, екології, соціально-економічних умов
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,72 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
“Тенденції конституційного регулювання основних прав громадян в галузі культури, екології, соціально-економічних умов”


ЗМІСТ
ВСТУП...................................................................................................3-4
1. ЗАГАЛЬНІ ЗАСАДИ РЕГУЛЮВАННЯ ПРАВ ГРОМАДЯН
Історія ідеї прав громадян в галузі соціально-економічних умов,
культури та екології........................................................................................5-10
1.2. Поняття і класифікація конституційних прав.....................................11-17
1.3. Особисті та політичні права людини і громадянина......................18-22
ОСОБЛИВОСТІ КОНСТИТУЦІЙНОГО РЕГУЛЮВАННЯ
ОСНОВНИХ ПРАВ ГРОМАДЯН В ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ,
ЕКОЛОГІЇ, СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ УМОВ
2.1. Соціально-економічні права громадян................................................23-25
2.2. Культурні та екологічні права громадян.............................................26-27
3.СПІВВІДНОШЕННЯ МІЖНАРОДНО-ПРАВОВОГО
ІНСТИТУТУ РЕГУЛЮВАННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ ТА
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МІЖНАРОДНИХ СТАНДАРТІВ ПРАВ
ЛЮДИНИ В УКРАЇНІ........................................................................28-35
ВИСНОВКИ......................................................................................36-39
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ....................................40-41


ВСТУП
Тема курсової роботи “Тенденції конституційного регулювання основних прав громадян в галузі культури, екології, соціально-економічних умов”. Актуальність даної теми випливає з того, що права громадян набули цінності і отримали обґрунтування в міжнарод-ному праві як правовий стандарт, до якого повинні прагнути всі народи і держави.
З моменту визнання цих прав кожна людина набувала певного правового статусу відповідно до міжнародного гуманітарного і, разом із ним, національного права. Саме стан справ у сфері забезпечення прав і сво-бод особи, їх практичної реалізації є тим критерієм, за яким оцінюється рівень демократичного розвитку будь-якої держави й суспільства в цілому.
Так, наприклад, на українських теренах питання прав людини та їх захисту порушувались іще в Конституції Пилипа Орлика 1710 р. Там зазначалося: "Подібно до того, як Ясновельможному Гетьману з обов'язку його уря-ду належить керувати й наглядати за порядком що-до всього Війська Запорозького, так само він пови-нен пильно дбати про те, щоб на рядовий і простий народ не покладали надмірних тягарів, утисків і надмірних вимог, бо підштовхнуті ними (люди), за-лишивши свої домівки, відходять, як правило, до чужих країв шукати життя кращого, спокійного і легшого".
Сучасне міжнародне співтовариство приділяє значну увагу розвиткові та забезпеченню прав люди-ни. Ці процеси набули особливої інтенсивності після другої світової війни. Цьому сприяли загальна де-мократизація міжнародних відносин, створення Ор-ганізації Об'єднаних Націй, інших демократичних міжнародних інституцій.
Демократизацію процесу, пов'язаного з проголо-шенням і захистом прав людини, значно прискорило прийняття низки міжнародних документів щодо закріплення, правової регламентації та розроблення механізму міжнародного захисту прав людини у дер-жавах, які підписали відповідні міжнародні доку-менти.
Положення про права людини, що містяться у статтях Стату-ту ООН (1945), стали основою становлення нового інституту права — міжнародного захисту прав людини і основних свобод. 10 грудня 1948 p. Генеральна Асамблея ООН затвердила Загаль-ну декларацію прав людини, яка проголосила центральний пункт концепції прав людини — визнання людської гідності кожної особи [1]. З 1948 p. 10 грудня відзначається в усьому світі як День прав людини. Кожна країна світу, що взяла на себе зобов'язання виконува-ти міжнародні конвенції, у тому числі про права людини, повин-на керуватися принципами і нормами цих угод у своєму внутріш-ньому законодавстві. Держави, що взяли на себе зобов'язання виконувати міжнародні документи про права людини, зобов'я-зані створити умови для здійснення і захисту прав кожної люди-ни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Тенденції конституційного регулювання основних прав громадян в галузі культури, екології, соціально-економічних умов

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок