Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Салічна Правда

Салічна Правда

Назва:
Салічна Правда
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,62 KB
Завантажень:
574
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота
Салічна Правда
 


План
Вступ | ст.2
Розділ І. Джерела права у франкській державі | ст.4
Розділ ІІ. Галузі права за Салічною Правдою | ст.7
2.1 Майкові відносини | ст.7
2.2 Договірні відносини | ст. 9
2.3 Шлюб і сім’я | ст. 10
2.4 Злочин і покарання | ст. 12
Розділ ІІІ. Судовий процес за Салічною Правдою | ст.17
Висновок |
ст.19
Вступ
Держава франків пройшла у своєму розвитку два основних періоди (з кінця V до VII ст. і з VII до середини ІХ ст.). Рубіж, який розділяє ці періоди, характеризується не тільки зміною правлячих династій (на зміну Меровінгам прийшли Каролінги). Він став початком нового етапу глибокої соціально-економічної і політичної перебудови франківського суспільства, в ході якої поступово складалися власне феодальна держава у формі сеньойориальної монархії.
У другому періоді в основному завершується створення великої феодальної земельної власності, двох основних класів феодального суспільства: закритого ієрархічного спів порядкування, пов’язаного з васальними зв’язками класу феодалів з однієї сторони і залежного селянства – з іншої. На зміну відносної централізації ранньофеодальної держави приходить феодальна роздробленість.
В V-VI ст.. ст.. у франків збереглись ще загальні, родові зв’язки, відносини експлуатації серед самих франків не були розвинуті, не багато чисельною була і фракійська службова знать, яка сформувалася в правлячу верхівку в ході військових походів Хлодвіга.
Найважливішим джерелом для вивчення суспільного ладу франків переважно Північної Галії в меровінський період є "Салічна Правда" Вона представляє собою запис судових звичаїв салічних Франків, створену, як вважають, на початку VI ст.. ще при Хлодвігу. Римський вплив відобразився тут значно менше, ніж в інших варварських правдах, і виявляється головним чином у внутрішніх рисах; латинська мова, штрафи в римських грошових одиницях.
"Салічна Правда" більш чи менш в чистому вигляді відображає порядки, які існували у Франків ще до завоювання, і слабко відображає життя і правове положення гало римського населення. Але на протязі VI – IX ст. ст. фракійські королі робили все нові і нові доповнення до Салічної Правди, тому у відповідності з іншими джерелами більш пізнього періоду вона дозволяє прослідкувати також і подальшу еволюцію від родоплемінного устрою до феодалізму франкського суспільства.
Перший запис права, точніше, правових звичаїв франків, - Салічного закону. Після завоювання Галії, життя франкського плем’я ускладнились і потрібно було регулювати різні її сторони, розв’язати багато чисельні конфлікти. З цією метою і був записаний Салічний закон.
Укладачі цього правового акту міркують конкретно, а не загальними нормами. Точно так само конкретно і наглядно намагалися вони описати і всі інші правові звичаї.
Отож, Салічна Правда – одне з найвизначніших джерел права феодальної Європи.
Розділ І. Джерела права у франкській державі.
Найважливішим джерелом права у франкській монархії були так звані варварські правди – записи звичаєвого права наприкінці V початку VІ ст. були в багатьох племен, які розселилися на території колишньої Римської імперії. Наприкінці V ст. складений був запис звичаєвого права бургундів Бургундська Правда. Наприкінці V століття або початку VІ з’явилася Салічна Правда. Був створений також запис звичаєвого права рипуарських франків – Рипуарська Правда. Алемани мали свою Алеманську Правду, бавари – Баварську, сакси Саксонську і т. п. Історія держави і права Зарубіжних країн/ за ред. Гуренка. К.: Атіка, 2000, с. 83.
Панував при цьому “національний”, а не територіальний принцип дії права, так що в державі франків застосовувалося не лише право салічних франків, але й варварські правди інших племен.
Іншим джерелом права були акти королів, які містили різного роду загальні положення. Ці акти іменувалися едиктами, декретами, розпорядженням, а пізніше капітулами, або капітуляціями(внаслідок розподілу їх на capitula – глави).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Салічна Правда

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок