Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття договору довірчого управління майном та його місце в системі інших цивільно-правових договорів

Поняття договору довірчого управління майном та його місце в системі інших цивільно-правових договорів

Назва:
Поняття договору довірчого управління майном та його місце в системі інших цивільно-правових договорів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,22 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЗМІСТ
Вступ................................................................................................................3
Розділ І Поняття договору довірчого управління майном та його місце в системі інших цивільно-правових договорів.......................................................4
Розділ ІІ Зміст договору довірчого управління майном.............................9
2.1. Предмет договору управління майном................................................12
2.2. Форма і строк договору управління майном.......................................13
2.3. Сторони у договорі управління майном..............................................15
2.4. Припинення зобов’язань за договором управління майном ............20
Розділ ІІІ. Відповідальність за договором управління майном................22
Висновок........................................................................................................27
Список використаних джерел......................................................................28


Розділ І. Поняття договору довірчого управління майном та його місце в системі інших цивільно-правових договорів.
Теоретична дискусія про проблеми регулювання порівняно нового для українського цивільного законодавства, інституту довірчого управління майном, ще не прийшло до свого логічного закінчення.
Перехідний період від діючого цивільного законодавства до нового, процес кодифікації, який має місце, не заважають цивілістам продовжувати спір про матеріально-правові чи зобов’язально-правові моделі конструювання майбутнього інституту.
Доцільно звернути увагу на загальні тенденції формування договору довірчого управління – основного інструменту, контролюючого діяльність управління майном.
З часу прийняття Постанови Кабінету Міністрів України „Про довірчі відносини” №23-93 від 17 березня 1993 року і до цього часу, цей договір належить до змішаних договорів. В науці цивільного права змішаним є договір до складу якого входять елементи двох і більше врегульованих законом договірних відносин.
З самого початку формування цивільно-правового договору управління майном, в його складі були елементи як мінімум трьох договорів – комісії, доручення і схову. Багато вчених вказували і на інші елементи, розглядаючи договірну практику банків, довірчих відносин інших фінансових структур.
Однак формуючий договір спочатку не визнали самостійним на тій основі, що дані відносини можуть бути врегульовані за допомогою елементів інших відомих правопорядку договорів.
Справді, твердження про те, що створення нової правової конструкції є виправданим лише тоді, коли вже діючі інститути не можуть врегулювати відносини, які склалися в практиці, яка потребує їх. Відокремлення в самостійний вид повинно проходити в тих випадках, коли зміст нового договірного відношення не вичерпується лише елементами традиційних договорів, а включає і нові положення, характерні тільки для даного відношення.
Крім того, важливо, щоб новий вид договору об’єднав не лише випадкову комбінацію елементів, а оформляв стійкі зв’язки учасників цивільного обороту, які виникають у процесі економічного розвитку. Тоді за практикою наступає і законодавче закріплення.
Конструкція договору управління майном базується на загальних для цивільних договорів принципах свободи договору, рівності сторін, оплатності договору, неприпустимості свавільного втручання у приватні справи. 1. Н.Слюсаревский „Договор доверительного управления имуществом: процесс становления" Підприємництво, господарство і право №6 1997 р. ст 6-7
До специфічних рис, притаманних договору управління, які визначили його поняття, належать його фідуціарний характер, тобто він носить особистий характер, а також спеціальні вимоги до суб’єктного і об’єктного складу та здійснення цих правовідносин.
Відповідно до ст. 1028 чинного ЦК України під договором довірчого управління майном розуміється такий договір, за яким одна сторона (установник управління) передає іншій стороні (управителю) на певний строк майно в управління, а інша сторона зобов’яжуться за винагороду здійснювати від свого імені управління цим майном в інтересах установника управління або вказаної ним особи (вигодонабувача).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Поняття договору довірчого управління майном та його місце в системі інших цивільно-правових договорів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок