Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Криміналістичне дослідження документів

Криміналістичне дослідження документів

Назва:
Криміналістичне дослідження документів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,53 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота
Криміналістичне дослідження документів


ЗМІСТ


ВСТУП
Для вступу хочу зазначити, що суспільство в своїй діяльності дедалі ширше використовує документи. При чому вслід за науково-технічною революцією документи удосконалюються , стають зручнішими у використанні і оснащуються все більш надійнішими засобами захисту від підробки. Але, незважаючи на всі форми захисту документів злочинний світ знаходить всілякі шляхи обходу всіх стадій захисту для підробки документів та використовує їх для свої злочинних цілей. своїми діями вони наносять значні збитки державі та її громадянам.
Саме тому криміналістичному дослідженню документів у кримінальному судочинстві приділено особливу увагу. Особливо у наш час, коли злочини здебільш вчиняються не "кривавими діями" а інтелектуальним шляхом.


Наукові основи криміналістичного дослідження письма
Письмо — один зі способів фіксації мови. Визначальними особливостями його на відміну від усного мовлення й інших способів фіксації (на магнітну стрічку, наприклад) є закріплення на папері чи іншому матеріалі і передача інформації, змісту мови за допомогою символів, знаків, букв.
У письмі виділяються дві сторони: значеннєва (письмова мова) і технічна, чи графічна (графіка виконання — почерк).
Письмова мова — це зміст документа (понятійне наповнення) і мовні засоби, якими воно виражається. Почерк — система рухів при виконанні письмових знаків.
При дослідженні письма аналізу піддається весь комплекс характеристик рукописного тексту, тобто як значеннєва, так і графічна сторони, хоча по них вирішуються різні задачі: по письмовій мові встановлюється автор документа, по почерку — його виконавець.
Можливість встановлення автора і виконавця рукописного документа ґрунтується на індивідуальності і сталості (стійкості) письмово-мовних і графічних навичок кожного з пишучих. Формування і розвиток цих навичок і прояв зовні ґрунтуються на ідентифікаційних ознак письма і протікає відповідно до психофізіологічного вчення академіка І. П. Павлова про вищу нервову діяльність людини.
Навички письма формуються під впливом мовного середовища, навчання, роботи, у тому числі і письмової практики, особливостей фізичних і психічних рис особистості індивідуума.
У процесі оволодіння навичками письма від пишучого вимагаються свідомі, цілеспрямовані зусилля у виборі лексичних засобів, у дотриманні граматичних і стилістичних норм, правил правопису письмових знаків. Надалі в результаті тривалого тренування навички письмо стає автоматизованим, увага пишучого в основному зосереджується на змісті документа, а не на мовних і графічних засобах його вираження.
Автоматизированность навички письма, зв'язок його з вищою нервовою діяльністю і мисленням людини лежать в основі індивідуальності і стійкості письма в часі. Психодиагностика почерка. Китаев Н. «Законность», 1997, №8.
Кожній людині властиві особливі, характерні тільки для нього навички письма. Індивідуальність письма виявляється в сукупності відображень ступеня грамотності, характеру стійких граматичних помилок, специфіки словникового запасу (використовуваної лексики), манери викладу думок на папері, особливостей накреслення письмових знаків. Індивідуальність здобуваються людиною в процесі навчання і практичної діяльності. Навички визначаються неповторністю комплексу фізіологічної, психічної й анатомічної структури особистості.
Навички письма, будучи сформованими, стають, по словам І. П. Павлова, «костяними», важко змінюваними, закріплюються у вищій нервовій системі у вигляді своєрідного динамічного стереотипу настільки міцно, що людина не може вільно змінити їх по першому бажанню. Разом з тим І. П. Павлов допускав настання деяких часткових змін у навикових діях, пояснюючи їхньою можливістю переходу зі звичайного динамічного стереотипу на новий як реакцію на зміни навколишнього середовища. Однак, будучи менш стійкими у фізіологічному відношенні, нові нервові зв'язки при поверненні до первісних зовнішніх умов поступаються місцем старим, більш міцним зв'язкам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Криміналістичне дослідження документів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок