Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правова держава: історико-правові аспекти

Правова держава: історико-правові аспекти

Назва:
Правова держава: історико-правові аспекти
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,95 KB
Завантажень:
507
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
“Правова держава: історико-правові аспекти”


Зміст
Вступ……………………………………………………………………….3
Розділ І. Історія становлення і розвитку ідеї правової держави………………5
Концепції правової держави у працях видатних зарубіжних мислителів…………………………………………………………..5
Внесок українських вчених у теоретичну розробку правової держави…………………………………………………………….11
Розділ ІІ. Правова держава – головний гарант і організатор здійснення та захисту основних прав людини…………………………………………………13
2.1. Поняття правової держави. Основні принципи та риси, що характеризують правову державу………………………………………………13
2.2. Верховенство права як ознака правової держави………………….21
2.3. Вихідні положення сучасної загальної теорії правової держави....23
Розділ ІІІ. Україна на шляху до правової держави…………………………….25
3.1. Проблеми формування правової держави в Україні……………….25
3.2. Закріплення основ правової держави в Конституції України
від 26 червня 1996 року……..……………………………………………29
Розділ IV. Правова держава як форма демократії……………………………..31
Висновок…………………………………………………………………..34
Список використаних джерел……………………………………………36


Вступ
Ідея правової держави зародилася досить давно, ще в античні часи, хоча сам термін не вживався. Він з’явився в німецькій літературі. Спеціалісти в галузі політичних вчень сперечаються про те, хто був основоположником теорії правової держави. Одні стверджують, що І.Кант, інші називають німецьких юристів першої половини ХІХ ст. Т.К. Велькера, Р. фон Моля . Але більшість науковців сьогодні сходяться на думці, що І.Кант дав філософське обгрунтування теорії правової держави, а вищезгадані німецькі юристи включали в назви своїх робіт термін правова держава і детально розкривали своє розуміння цього поняття.
В нашій країні ідея правової держави була відкинута в зв’язку з тим, що вона була несумісна з ідеєю “диктатури пролетаріату” і взагалі з різними авторитарними режимами. Правова держава – це не організація насильства одного класу над іншим, як розуміли тоді суть держави класики марксизму. Вона повинна оптимально і збалансовано виражати потреби і інтереси всіх класів і соціальних груп, повинна стати соціально-демократичною державою. В колишньому СРСР до 1985р. це ідея вважалась буржуазною, тому це поняття зникло з наукової літератури.
Лише в зв’язку з так званою перебудовою постало питання про необхідність побудови соціальної правової держави.
У різних країнах основи правової державності складались по-різному, але загальним у цих процесах було одне – рух до свободи, свідоме прагнення уникнути тоталітарного режиму, зобов’язати державу поважати права громадян. Юридично це означає визнання свободи людини і суспільства від необмеженого втручання держави в їх справи, примат Права, зобов’язання держави у всій своїй діяльності дотримуватися закону, демократичність функціонування державних органів, визнання і забезпечення незалежності суду. По-суті – це підсумок світового досвіду розвитку цивілізації, на який слід зважати і використовувати його в процесі формування правової державності в Україні.
На відміну від минулих концепцій держави, які розглядають її як знаряддя класового панування, сучасні концепції в умовах формування цивілізованого суспільства, нового державного і політичного мислення, на засадах ідеологізованості міжнародних відносин, пріоритету загальнолюдських цінностей здебільшого вбачають у ній механізм забезпечення цілісності суспільства, вирішення загальних справ, соціального компромісу. Держава і громадське суспільство розглядаються як суб’єкти права, тобто рівні і вільні.
Метою написання даної кваліфікаційної роботи є висвітлення поняття правової держави як гаранту здійснення та захисту прав людини, визначення її сутності і значення та розкриття соціального призначення, ролі і функції правової держави у її основних принципах, а також звернення уваги на шляхи формування і перспективи розвитку правової держави в Україні.


Розділ І. Історія становлення і розвитку ідеї правової держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Правова держава: історико-правові аспекти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок