Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Кримінальна відповідальність за протидію законній господарській діяльності

Кримінальна відповідальність за протидію законній господарській діяльності

Назва:
Кримінальна відповідальність за протидію законній господарській діяльності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,86 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
"Кримінальна відповідальність за протидію законній господарській діяльності"


Зміст


ВСТУП
Перехід від економіки командно-адміністративного типу до ринкової супроводжується значною криміналізацією цієї сфери життя суспільства. Воно має як нормативне, так і фактичне наповнення.
По-перше, істотно змінюється кримінальне законодавство в цій частині. Глава VI Особливої частини Кримінального кодексу (далі - КК) України («Господарські злочини») зазнала чи не найбільших змін порівняно з іншими главами Особливої частини.
Усього в главі VI Особливої частини КК з 1961 по 2000 р. «побувало» 47 статей. У первісній же редакції КК України на момент його вступу в силу в 1961 р. було лише 17 статей. За цей період глава VI була доповнена 30 новими статтями, в тому числі більше половини (16) - це статті, якими глава доповнена після відновлення державної незалежності України і початку ринкових перетворень в економіці. Виключено з Кримінального кодексу за період з 1961 р. 10 статей цієї глави, в тому числі 9 статей за період з 1992 по 2000 р. Більш чи менш значним змінам (викладення в повій редакції, зміни в диспозиції статті, доповнення новими частинами, зміни в санкції) були піддані всі статті цієї глави, причому деякі неодноразово. На сьогодні в первісній редакції не діє жодна стаття вказаної глави.
Новий КК України, прийнятий 05.04.2001 р., в розділі VII «Злочини у сфері господарської діяльності» містить 37 статей. При цьому 8 статей, які були передбачені КК України 1960 р., не мають аналогів у КК України 2001 р. Однак не в усіх випадках це означає декриміналізацію відповідних посягань, оскільки вони підлягають кваліфікації за іншими статтями нового КК. В той самий час у розділ VII «Злочини в сфері господарської діяльності» введено цілий ряд зовсім нових статей.
Наведені дані насамперед свідчать про увагу держави до питань боротьби з господарськими злочинами, то, в свою чергу, викликано підвищенням суспільної небезпеки, кількісним зростанням відповідних посягань. Водночас наявність таких змін об'єктивно є передумовою труднощів у застосуванні відповідних кримінально-правових норм.
По-друге, в умовах, коли за офіційними і неофіційними даними половина економіки України працює в «тіні», господарські злочини мають значне поширення. Разом з тим динаміка господарських злочинів характеризується показниками, які нерідко викликають подив. У зв'язку з відомими тенденціями в розвитку вітчизняної економіки (збільшення кількості суб'єктів підприємництва, розширення господарських операцій між ними, тінізація економіки), а також враховуючи невисокий рівень правової культури в нашій державі, слід було б очікувати збільшення кількості таких злочинів. Однак офіційні дані вказують на зворотне [14, с. 77-78].
При розгляді кримінальних справ про господарські злочини допускається значна кількість помилок. Вони мають місце на всіх стадіях процесу: при порушенні справ, у ході їх розслідування та судового розгляду. Звертає па себе увагу, що питома вага скасованих і змінених вироків у справах про господарські злочини набагато менша, ніж у кримінальних справах інших категорій. Кількість же виявлених помилок є стабільною.
На фоні загальної тенденції до зменшення кількості оскаржених і опротестованих вироків кількість касаційних скарг та подань у порядку нагляду у справах про господарські злочини протягом останніх п'яти років залишається майже незмінною. Водночас питома вага оскаржених та опротестованих вироків у справах про господарські злочини зростає.
Причиною цього є, певно, складність кримінального законодавства про господарські злочини, наявність у ньому багатьох новел, необхідність звертатися до численних нормативно-правових актів інших галузей права, труднощі у встановленні фактичних обставин справи тощо. Тому є необхідність у подальшому вивченні кримінального законодавства про господарські злочини.
Метою даної роботи є вивчення кримінальної відповідальності за протидію законній господарській діяльності.


1. Поняття і система злочинів у сфері господарської діяльності
Відповідальність за злочини у сфері господарської діяльності передбачена нормами, об'єднаними у розділ VII Особливої частини Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Кримінальна відповідальність за протидію законній господарській діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок