Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Громадянство України. Принципи і правове регулювання

Громадянство України. Принципи і правове регулювання

Назва:
Громадянство України. Принципи і правове регулювання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,50 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Громадянство України. Принципи і правове регулювання


Зміст


Вступ
Тема даної курсової роботи – „Громадянство України. Принципи і правове регулювання”.
Мета написання даної роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з поняттям, сутністю, принципами та сучасним станом правового регулювання громадянства України..
Основними завданнями при написанні роботи стали:
підбір та аналіз нормативних та наукових джерел, присвячених питанням громадянства;
узагальнення отриманих даних;
оформлення результатів дослідження у вигляді дійсної курсової роботи.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що в 2001-му році відбулись значні зміні в законодавстві України з питань громадянства. Ці зміни потребують ретельного дослідження
В роботі розкриті наступні питання:
громадянство України як один з інститутів конституційного права;
набуття або припинення громадянства України за діючим законодавством;
особливості оформлення документів з питань громадянства особами, які перебувають в закордоном.
При написанні роботи автором були використані: Конституція України, Закони України, Укази Президента України, Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України, підручники, монографії, наукові статті вітчизняних та зарубіжних фахівців з питань конституційного та права тощо.


1. Громадянство України як один з інститутів конституційного права
Найхарактернішим зв'язком особи (людини) з державою є її громадянство, як постійний політико-правовий зв'язок індивіда (особистості) з державою, що відображається в їхніх взаємних правах та обов'язках. Підстави й порядок набуття чи втрати громадянства України передбачені Законом України "Про громадянство України" від 18 січня 2001 року N 2235-III.
Іноземні громадяни та особи без громадянства, які перебувають на території України, користуються правами і виконують обов'язки, передбачені зако-ном України, який не повинен суперечити загально-визнаним принципам міжнародного права і Консти-туції України.
Громадянин України має право змінити гро-мадянство і не може бути позбавлений права на гро-мадянство, не може бути вигнаним за межі України або виданим іншій державі. Україна гарантує піклу-вання й захист своїм громадянам, які перебувають поза її межами.
Передумовою, підставою виникнення в особи прав та обов'язків громадянина є її належність до грома-дянства будь-якої держави. Тому, перше ніж розгля-нути основні права та обов'язки громадян, треба да-ти визначення громадянства.
Громадянство України — постійний правовий зв'язок особи з державою Україна, який знаходить своє вираження в їхніх взаємних правах та обов'язках.
Громадянство в Україні регулюється Конститу-цією, Законом України "Про громадянство України" і прийнятими відповідно до них законодавчими актами України.
За період дії Закону України «Про громадянство України» від 8 жовтня 1991 року до нього п’ять разів вносилися зміни й доповнення. А 18 січня 2001 року Верховна Рада прийняла у новій редакції Закон «Про громадянство України», який набрав чинності 1 березня 2001 року.
На виконання вимог нової редакції Закону про громадянство, Указом Президента України від 27 березня цього року № 215/2001 затверджений Порядок провадження за заявами і поданнями з питань громадянства України та виконання прийнятих рішень.
Оцінюючи в цілому нову редакцію закону та зміст зазначеного Порядку, необхідно відмітити, що багато осіб, які постійно проживають в Україні, зможуть, при бажанні, отримати громадянство України.
Закон України "Про громадянство України" складається з преамбули й 6-ти розділів (29 статей)
У преамбулі зазначено, що Цей Закон відповідно до Конституції України визначає правовий зміст громадянства України, підстави і порядок його набуття та припинення, повноваження органів державної влади, що беруть участь у вирішенні питань громадянства України, порядок оскарження рішень з питань громадянства, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових і службових осіб.
В статті 2 Закону „Про громадянство” визначаються принципи законодавства України про громадянство:
„Законодавство України про громадянство ґрунтується на таких принципах:
єдиного громадянства - громадянства держави Україна, що виключає можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Громадянство України. Принципи і правове регулювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок