Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Порушення цивільної справи в суді.

Порушення цивільної справи в суді.

Назва:
Порушення цивільної справи в суді.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,96 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
План
Порушення цивільної справи в суді.
Підготовка цивільних справ до судового розгляду.
Використана література.
ПОРУШЕННЯ ЦИВІЛЬНОЇ СПРАВИ В СУДІ.
ПІДГОТОВКА ЦИВІЛЬНИХ СПРАВ ДО СУДОВОГО РОЗГЛЯДУ
Порушення цивільної справи в суді
Особливою формою судового рішення про стягнення з боржника грошових коштів або витребування майна за заявою особи, якій належить право такої вимоги є судовий наказ.
Для порушення справ окремого провадження подається заява і вона повинні бути прийняті судом.
Для порушення позовного провадження необхідно, щоб була подана позовна заява і вона була прийнята судом.
Безпідставна відмова в прийнятті заяви є відмовою здійснення правосуддя. Рішення щодо відмови в прийнятті позовної заяви (скарги, заяви) може бути оскаржене в апеляційному порядку (ст.291 ЦПК України).
Основним видом цивільного судочинства є позовне провадження, тому при висвітленні питання про порушення цивільної справи мені б хотілося звернути увагу саме на ньому.
Так, зміст і форма позовної заяви повинні відповідати вимогам ст.119 ЦПК. У позовній заяві повинно бути зазначено: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) ім’я (найменування) позивача і відповідача, а також ім’я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номер засобів зв’язку, якщо такий відомий; 3) зміст позовних вимог; 4) ціну позову щодо вимог майнового характеру; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; 7) перелік документів, що додаються до заяви.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.
Відповідно до ст. 119 ЦПК в заяві належить зазначити докази, що підтверджують позов, а для забезпечення доказової діяльності позивача надається можливість в цій частині позовної заяви викласти окремі клопотання. Наприклад, виклик свідків, витребування письмових та речових доказів, забезпечення доказів тощо.
Важливе значення має відображення в позовній заяві ціни позову. Вона обумовлює розмір сплати судового збору, розподіл судових витрат між сторонами. Зважаючи на актуальність даної проблеми для українського судочинства, охорони та захисту прав фізичних і юридичних осіб, у ст. 80 ЦПК України закріплено, що ціна позову визначається: 1) у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується; 2) у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; 3) у позовах про стягнення аліментів - сукупністю всіх виплат, але не більше ніж за шість місяців; 4) у позовах про строкові платежі і видачі - сукупністю всіх платежів або видач, але не більше ніж за три роки; 5) у позовах про безстрокові або довічні платежі і видачі - сукупністю платежів або видач за три роки; 6) у позовах про зменшення або збільшення платежів або видач - сумою, на яку зменшуються або збільшуються платежі чи видачі, але не більше ніж за один рік; 7) у позовах про припинення платежів або видач - сукупністю платежів або видач, що залишилися, але не більше ніж за один рік; 8) у позовах про розірвання договору найму (оренди) або договору найму (оренди) житла - сукупністю платежів за користування майном або житлом протягом строку, що залишається до кінця дії договору, але не більше ніж за три ро-ки; 9) у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості; 10) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред'явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Порушення цивільної справи в суді.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок