Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Відповідальність сторін за договором поставки

Відповідальність сторін за договором поставки

Назва:
Відповідальність сторін за договором поставки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,64 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Відповідальність сторін за договором поставки


ПЛАН
Стр.
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕВИКОНАННЯ АБО НЕНАЛЕЖНЕ ВИКОНАННЯ ДОГОВОРУ ПОСТАВКИ 4
РОЗДІЛ 2. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПОСТАЧАЛЬНИКА ЗА ДОГОВОРОМ ПОСТАВКИ 10
2.1. Відповідальність постачальника за прострочення поставки і недопостачання товару 10
2.2. Відповідальність постачальника за поставку товарів неналежної якості і некомплектних товарів і інші порушення договору поставки 17
РОЗДІЛ 3. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПОКУПЦЯ ЗА ДОГОВОРОМ ПОСТАВКИ 24
3.1. Відповідальність покупця за необґрунтовану відмову від оплати і невчасну оплату товару, що поставляється 24
3.2. Відповідальність покупця за необґрунтовану відмову від оплати і невчасну оплату поставленого товару і інші порушення договору поставки 28
ВИСНОВОК 33
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 34


ВСТУП
Укладаючи договір поставки товару, покупець має право розраховувати на добросовісне виконання постачальником прийнятих на себе зобов'язань, оскільки їхнє невиконання може спричинити несприятливі наслідки не тільки для покупця, але і для інших учасників міжгосподарських відносин (підрив довіри збоку інших партнерів, порушення технологічного процесу, простій підприємства і т.д.).
Основна кількість договорів виконується сторонами добросовісно. В той же час не секрет, що багато договорів залишилися б тільки благими намірами, якби досягнуті домовленості не охоронялися державою.
В умовах розвитку ринкових відносин зміцненню дисципліни поставок відводиться важливе місце. «Один з основних способів забезпечення прав і законних інтересів, а також виконання юридичних обов'язків госпорганів - майнова відповідальність».
Підвищення ефективності застосування заходів майнової відповідальності за неналежне виконання договірних зобов'язань по поставках товарів є необхідною умовою вдосконалення господарського механізму.
Велике значення підвищенню ролі відповідальності за договірні зобов'язання додається збоку державних органів.
Підтвердженням цього є «Про відповідальність за невиконання поставок сільськогосподарської продукції для державних потреб»
Проте практика господарської діяльності, учасниками яким є як громадяни, так і організації свідчить, що виконавська дисципліна невисока.
Тому в цілях її стимулювання держава - шляхом прийняття відповідних нормативних актів - і самі сторони - шляхом закріплення в договорі - передбачають ряд заходів відповідальності у випадках порушення зобов'язань, а також умови і порядок їхнього застосування, на чому ми і зупинимося в даній роботі.


РОЗДІЛ 1.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА НЕВИКОНАННЯ АБО НЕНАЛЕЖНЕ ВИКОНАННЯ ДОГОВОРУ ПОСТАВКИ
В юридичній літературі прийнято розрізняти дві форми відповідальності за договором поставки: у вигляді відшкодування збитків і у вигляді стягнення неустойки (штрафу, пені) [9, c. 27-28]. Такий висновок підтверджується ЦК України.
У літературі справедливо наголошується, що «найбільш ефективною і справедливою мірою матеріальної відповідальності є обов'язок винного контрагента по відшкодуванню ним збитків іншій стороні зобов'язання. Застосування цієї санкції дозволяє повністю відновити економіко-фінансове положення потерпілої від правопорушення сторони. Відшкодування збитків в найбільшій мірі відображає відповідність тяжкості правопорушення і міри відповідальності за нього» [21, c. 64].
«Відшкодування збитків - основна універсальна форма майнової відповідальності ще і тому, що по загальному правилу виконує основні функції відповідальності:
компенсує втрати кредитора, забезпечує покарання боржника, який при виплаті збитків позбавляється частини свого майна (тим самим стимулюється недопущення правопорушень надалі)».
В новому цивільному кодексі під збитками розуміються реальний збиток і упущена вигода. При цьому до реального збитку відносяться не тільки понесені витрати, але і витрати, які потерпіла сторона повинна буде понести в майбутньому для відновлення порушеного права. Під упущеною вигодою розуміються неотримані прибутки, які ця особа отримала б при звичайних умовах цивільного обороту, якби її право не було порушене.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Відповідальність сторін за договором поставки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок