Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Основи сімейного права України.

Основи сімейного права України.

Назва:
Основи сімейного права України.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,99 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Тема: Основи сімейного права України.
Вступ.
1. Сімейне право України: поняття та предмет правового регулювання.
2. Шлюбно-сімейне право України: поняття і предмет правового регулювання.
2.1. Кодекс про шлюб і сім'ю України.
3. Сім‘я за сімейним законодавством.
4. Шлюб за сімейним законодавством.
4.1. Умови й порядок одруження.
4.2. Шлюбний контракт.
4.3. Припинення шлюбу.
5. Права та обов'язки подружжя.
6. Права та обов'язки матері, батька і дитини.
7. Опіка та піклування.
7.1. Влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування.
8. Застосування Сімейного кодексу України до іноземців та осіб без громадянства, законів іноземних держав і міжнародних договорів в Україні.
Висновок.
Список літературних джерел.


Вступ.
Сім'я – це первинна ланка громадянського суспільства, в якій реалізується дітородна, виховна та інші функції суспільного життя. Кожен громадянин суспільства є чиїмось батьком або матірю, братом, сестрою, жінкою чи чоловіком та ін., але не всі належним чином виконують свої обовязки та достатнью мірою ознайомлені із сімейним правом. Знання обраної теми є істотною для мого майбутнього та суспільства взагалі. Тому у данній роботі я намагаюся як умога ширше розкритити основні питання стосовано сімейних відносим, а саме, це поняття, предмет, система, правовідносини, що мають місце в сфері правового регулювання сімейного права України; розуміння сім'ї за сімейним законодавством; головні ознаки шлюбу за сімейним законодавством; права та обов'язки подружжя; права та обов'язки матері, батька і дитини та інших членів сім'ї та родичів; опіка та порядок застосування Сімейного кодексу України до іноземців та осіб без громадянства, законів іноземних держав і міжнародних договорів в Україні.
1. Сімейне право України: поняття та предмет правового регулювання.
Сімейне право — це сукупність правових норм і принципів, які регулюють та охороняють особисті й пов'язані з ними майнові відносини фізичних осіб, що виникають із шлюбу й належності до сім'ї. Тобто це право регулює відносини між подружжям щодо по-рядку укладення шлюбу, особистих і майнових відносин між ними, порядку та умов припинення шлюбу, відносин між батьками й дітьми, іншими родичами. Крім того, сімейне право України регу-лює та охороняє відносини усиновлення (удочеріння), опіки й піклування тощо. Виходячи з цього можна стверджувати, що пред-метом сімейного права є сукупність відносин, що регулюються та охороняються нормами і принципами сімейного права з приводу особистих немайнових прав та обов'язків і тих майнових прав та обов'язків, що виникають на грунті шлюбу та сім'ї.
Завдяки цьому можна стверджувати, що сімейне право є са-мостійною галуззю права, яка відокремилася від цивільного. На підтвердження самостійності сімейного права та неналежності його до цивільного наводять кілька аргументів. 1. Сімейно-правові відносини характеризуються власними джерелами виникнення. Якщо цивільні правовідносини вини-кають, як правило, з договорів, то шлюбно-сімейні — з рідства, шлюбу, усиновлення, і всі майнові відносини випливають з осо-бистих. Ці правовідносини пов'язують не сторонніх, а близьких осіб - родичів, подружжя.
2. У першу чергу, сімейні правовідносини - це особисті не-майнові відносини.
3. Сімейні права та обов'язки не можна відчужувати, переда-вати, купувати, продавати чи дарувати.
4. Сімейні відносини в Україні в багатьох випадках регулю-ються нормами моралі, а не тільки правовими нормами, і це є характерним тільки для сімейного права.
Основними джерелами сімейного права є Конституція, Сімейний кодекс та інші нормативно-правові акти України. Так, Конституція України проголошує: «Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні пра-ва і обов'язки у шлюбі і сім'ї» (ст. 51).
Сімейний кодекс України визначає засади шлюбу, особисті та майнові права і обов'язки подружжя, підстави виникнення, зміст особистих і майнових прав і обов'язків батьків і дітей, усиновлювачів та усиновлених, інших членів сім'ї та родичів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Основи сімейного права України.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок