Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Виконання вироку, ухвали і постанови суду

Виконання вироку, ухвали і постанови суду

Назва:
Виконання вироку, ухвали і постанови суду
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,53 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КУРСОВА РОБОТА
з кримінального процесу
на тему:
“Виконання вироку, ухвали і
постанови суду”


Зміст
Вступ | 3-4
Поняття, сутність та значення виконання вироку | 5-20
Учасники кримінально-процесуальної діяльності | 21-24-
Питання, які вирішуються судом в стадії виконання вироку та порядок їх вирішення. | 25-37
Висновок | 38-39
Список використаної літератури


Вступ
Кримінальний процес не завершується постановленням вироку і вступу його в законну силу. Він не закінчується також оберненням вироку до виконання. В процесі його виконання виникають багато чисельні питання, які потребують вирішення судом. Діюче кримінально-процесуальне законодавство значно розширило компетенції суду у вирішенні їх і наділило широкими правами суспільні організації.
Незважаючи на важливість і багатогранність діяльності суду, прокуратури, виправно-трудових установ, а також громадських організацій у вирішенні питань, які виникають у процесі виконання вироку. Недооцінення питань виконання вироку призводить до серйозних помилок, які знижують ефективність боротьби зі злочинністю і призводять до порушення прав громадян.
Виконання вироку – широке поняття. Воно охоплює не тільки процесуальну діяльність суду, прокуратури виправно-трудових установ і громадських організацій але і адміністративну, а також існує діяльність виправно-трудових установ, діяльність громадських організацій по виправленню і перевихованню засуджених.
У стадії виконання вироку особливо помітний органічний зв’язок кримінального права і кримінального процесу. Це і визначило необхідність розгляду ряду питань матеріального плану та їх нерозривного зв’язку з правом процесуальним.
Однією з цілей кримінального процесу являється постановлення законного і обґрунтованого, справедливого і переконливого вироку.
Вирок постановляється для того, щоб він був виконаний. Без реалізації вирок втрачає своє значення. Якщо він виявиться невиконаним чи погано виконаним, то уся діяльність по розкриттю злочину і викриттю винних, попередньому розслідуванню та судовому розгляду кримінальних справ зводиться нанівець.
Але кримінально-процесуальна діяльність не завершується приведенням вироку до виконання. Виконання вироку охоплює значний період часу. Його тривалість по різних справах неоднакова. Вона обмежується строком покарання визначеного вироком суду по справі. А у випадках вирішення питання про погашення або дострокове зняття судимості – на деякий час і після відбуття засудженим покарання.
В минулому робилися спроби вивести стадію виконання вироку за межі кримінально процесу, представити діяльність суду та інших органів по виконанню вироку як не процесуальну. Як, Вишенський писав, що вирок завершує собою роботу суду. Виконання вироку – акт позасудового характеру, який входить в компетенцію адміністративних органів, які керуються при цьому особливими правилами, і при цьому виходять за межі кримінально-процесуального кодексу.
Така точка зору являється помилковою. Відносити всі питання виконання вироку до компетенції адміністративних органів – значить відсторонити суд від вирішення цих питань.
В процесі виконання вироку. У ході всього періоду виконання по різноманітних справах, можуть виникати багато чисельні питання, які потребують вирішення судом. Вони розглядаються і вирішуються у чітко визначеній процесуальній формі.
Предметом дослідження даної курсової роботи являється лише процесуальна діяльність перерахованих органів, установ і організацій по виконанню вироку, постанові ухвали суду. Багатогранна поза процесуальна діяльність їх по виправленню і перевихованню засуджених – тема спеціального та самостійного вивчення.


1. Поняття, суть та значення виконання вироку.
Виконання вироку - самостійна судова стадія кримінального процесу. По-перше, тому, що в ній вирішуються свої, самостійні завдання, які відрізняються від тих, які вирішуються в інших стадіях процесу. Завдання ці полягають в тому, щоб обернути вирок до виконання і вирішити усі виникаючі перед судом в процесі виконання вироку питання (дострокове звільнення по хворобі, заміна одного покарання іншим, відстрочка виконання вироку).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Виконання вироку, ухвали і постанови суду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок