Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Неосудність

Неосудність

Назва:
Неосудність
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,66 KB
Завантажень:
123
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
Неосудність
План
Вступ
Розділ 1. Загальна характеристика неосудності у кримінальному судочинстві. Історичні етапи розвитку.
Розділ 2. Критерії неосудності
2.1 Медичний (біологічний) критерій неосудності
2.2 Юридичний (психологічний) критерій неосудності
Розділ 3. Процес встановлення неосудності особи
Розділ 4. Відповідальність за злочини,які були вчинені в стані сп'яніння
Розділ 5. Розгляд кримінальних справ неосудних осіб і осіб , які захворіли душевною хворобою після вчинення злочину в судах України
Висновок
Список використаної літератури
Вступ
На перший погляд здається, що всі основні питання цієї складної, багатогранної, міждисциплінарної і дуже цікавої проблеми достатньо проаналізовані і дослідженні, і що дискусія точиться лише довкола окремих положень, однак це – на перший погляд, про що свідчить вивчення протягом тривалого часу значного за обсягом, багатого за змістом і різноманітного за характером матеріалу в юридичних та медичних виданнях.
На сьогодні багато надзвичайно важливих питань, пов’язаних з неосудністю, все ще лишаються дискусійними, деякі – лише окреслені без належного їх розвитку і дослідження, деякі – взагалі не були висвітлені.
Актуальність теми даної курсової роботи визначається, по-перше, тим, що особа може мати психічні розлади, що не позбавляють її здатності усвідомлювати свої дії та керувати ними. Майже 40% осудних осіб із числа тих, кому призначено судово-психіатричну експертизу виявляють ознаки психічних порушень непсихотичного рівня (так звані психічні аномалії), внаслідок яких може бути суттєво обмежена здатність особи усвідомлювати свої дії та/ або керувати ними.
Метою даною курсової роботи є теоретичний огляд неосудності.
Враховуючи мету дослідження були поставлені наступні завдання:
-дати загальну характеристику понять неосудності,
- визначаючи критерії неосудності і їх значення;
- визначити правові наслідки неосудності.
Об’єктом дослідження є теоретичні положення кримінального права.
Предметом дослідження є аналіз неосудності.
Досконала розробка проблеми неосудності, деталізація її ознак (критеріїв), вироблення пропозицій щодо її застосування тощо необхідні для того, щоб уникнути можливих зловживань та суб`єктивних помилок при врахуванні обмеженої осудності судом при призначенні покарання, та для обґрунтування того, що злочин, вчинений неосудною особою, визнається вчиненим за пом`якшуючих покарання обставин. Поєднання цих обставин визначає головну мету введення категорії неосудності: визначення юридичних підстав і механізму, через які судово-психіатрична експертиза може зробити зрозумілим для суду значення хворобливих розладів психічної діяльності особи, що не виключають осудності, для вирішення питання щодо її вини та відповідальності.
При дослідженні, використані наступні наукові методи: метод системно-структурного аналізу – при розгляді окремих статей Кримінального кодексу України; формально-логічний – при здійсненні аналізу теоретичних положень кримінального права; логіко-семантичний – при визначенні та розмежування понять окремих категорій медичного характеру захворювання.
Всі зазначені методи застосовувалися у взаємодії один з іншим.
Дана робота складається з чотирьох розділів, що дозволяють ґрунтовно ознайомитися з темою і систематично відобразити матеріал, а також викласти думки науковців.
Теоретична і практична зацікавленість проблемою неосудності обумовлена перш за все тим, що вона пов’язана зі складною формою суспільного буття і соціальної діяльності людей, а саме – їх здатністю бути винними і відповідальними за свідомі й цілеспрямовані вольові вчинки.
Численні дослідження, здійснені філософами, психіатрами, психологами, статистиками і правознавцями, показують, що фізична й духовна сфери людини знаходяться, по-перше, в сфері загальних законів природи, і по-друге, в сфері причин, притаманних лише людині як мислячій істоті, її розуму й всім, пов’язаним з нею, психічним діянням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Неосудність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок