Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Перевищення влади або службових повноважень

Перевищення влади або службових повноважень

Назва:
Перевищення влади або службових повноважень
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,31 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота
Перевищення влади або службових повноважень
 
 


ЗМІСТ
1 Вступ
2 Поняття злочину у сфері службової діяльності
3 Поняття службової особи
4 Поняття перевищення влади або службових повноважень
4.1 Форми перевищення влади або сдужбових повноважень
5 Склад злочину:
5.1 Об єкт злочину
5.2 Об єктивна сторона
5.3 Суб єкт злочину
5.4 Суб єктивна сторона
6 Наслідки перевищення влади або службових повноважень
7 Покарання за злочин
8 Список використаних джерел
 


ВСТУП
Злочини у сфері службової діяльності, як правило, майже не існують окремо, ізольовано від інших видів злочинної діяльності.
Найчастіше службові правопорушення є тим засобом, за допомогою якого службова особа вчинює інший , серйозніший і тяжчий злочин задля досягнення бажаного злочинного результату. Відомо безліч таких прикладів.
З використанням службового становища скоювалися такі злочини, як державна зрада у формі шпигунства і розкрадання в особливо великих розмірах; порушення рівноправності громадян залежно від їх расової,національної належності чи ставлення до релігії і передача або збирання з метою передачі іх іноземним підприємствам, установам, організаціям або їх представникам економічних, науково-технічних чи інших відомостей, що становлять конфединційну інформацію, яка є власністю держави.
Важко назвати такий злочин, від відповідальності за який винний не намагався б ухилитися за допомогою хабара.
Злочини у сфері службової діяльності найчастіше відносяться до злочинів проти правосуддя і більшість з них є посуті спеціальним видом злочинів у сфері службової діяльності.
Та й організована злочинність не набрала б таких, що їх ми маємо сьогодні, масштабів і якостей, не мала б можливості успішно функціонувати, якби в її сферу не втягнулися службові особи.
Суспільна небезпека означених злочинів полягає ще й у тому, що при вчиненні більшості з них не тільки порушуються охоронювані законом суспільні відносини, блага та інтереси,а й формуються нові негативні антисуспільні відносини.
З огляду на викладене для успішної боротьби зі злочинами у сфері службової діяльності і супровідними злочинами у сфері службової діяльності і супровідними злочинами неабиякого значення набуває чітке знання працівниками правоохоронних органів, які ведуть боротьбу з цим видом злочинності, їх ознак і передусім – змісту поняття службової особи.
Проблемі боротьби зі службовими злочинами в Україні присвячено чимало праць, де досить детально і повністю досліджено склад службових злочинів з позиції Кримінального кодексу України.
Після вступу у дію нового Кримінального кодексу України з 1 вересня 2001року виникла необхідність теоретично осмислити, поряд з іншими видами злочинної діяльності, злочини у сфері службової діяльності і розробити рекомендації щодо кваліфікації цих злочинів для працівників правоохоронних органів, які ведуть з ними боротьбу.
Одним з таких службових злочинів є злочин передбачений – ст. 365 КК України (Перевищення влади або службових повноважень).


І. ПОНЯТТЯ ЗЛОЧИНУ У СФЕРІ СЛУЖБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
До основних питань, що виникають під час кваліфікації злочинів у сфері службової діяльності, належить питання як про поняття власне злочину у сфері службової діяльності, так і про поняття службової особи.
Службовими особами є особи, які постійно чи тимчасово здій-снюють функції представників влади, а також обіймають постійно чи тимчасово на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків, або вико-нують такі обов’язки за спеціальним повноваженням.
Службовими особами також визнаються іноземці або особи без громадянства, які виконують обов’язки, зазначені в пункті 1 цієї при-мітки.
По суті пункт перший примітки до статті відтворює частину першу ст. 164 КК України 1960 р., що містила визначення службової особи.
Пункт другий примітки до статті роз’яснює, що під службовими особами слід мати на увазі не тільки громадян України, а й іноземців і осіб без громадянства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Перевищення влади або службових повноважень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок