Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Утворення та оформлення державності США

Утворення та оформлення державності США

Назва:
Утворення та оформлення державності США
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,73 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
 
Утворення та оформлення державності США
План
Вступ
Утворення державності США стало подією величезного історичного значення, яка поклала початок не лише розвитку нової нації, але й розвитку нового для того часу суспільного ладу – демократичної буржуазній республіки, який став зразком для усіх демократичних сил тодішньої Європи.
Отже, актуальність теми пояснюється необхідністю вивчення історії становлення і оформлення державності США з огляду на те значення яке події Американської революції справили на увесь подальший розвиток людства. Сполучені штати стали зразком суверенної демократичної держави, яка подолала монархію (у вигляді англійського колоніального панування) і водночас змогла уникнути революційної диктатури (яка дуже яскраво проявилася під час Англійської і особливо Французької революцій).
Мета дослідження полягає у безпосередньому вивченні подій Американської революції, які призвели до утворення та оформлення державності США, передумов цих подій та їхніх наслідків.
Для реалізації мети автором були поставлені завдання щодо дослідження наступних питань:
- які були передумови утворення та оформлення державності США;
- якими були особливості і специфіка Американської революції;
- якими були світоглядні засади прийняття Декларації незалежності;
- в чому полягає політичний зміст Статей Конфедерації 1781 р.
Джерельна база. При написанні роботи була використана монографічна література з історії Американської революції ( Болховитинов Н. Н. Россия и война США за независимость. 1775-1783. – М., 1976; Согрин В. В. Идейные течения в Американской революции ХVIII века. – М., 1980; Фурсенко А. А. Американская революция и образование США. – Л., 1978 та ін.), праці з історії політичних, правових вчень та історіографії (Болховитинов Н. Н. США: проблемы истории и современная историография. – М., 1980; Ливанцев К. Е. История буржуазного государства и права. – Л., 1988; Юрова В. Н. История государства и права зарубежных стран. – Новосибирск, 2000 та ін.), збірки історичних документів і матеріалів (Американские просветители. Избранные произведения в 2-х т. – М., 1969. – Т. 2; Пейн Т. Избранные сочинения. – М., 1959; Хрестоматия по истории государства и права зарубежных стран. – М., 1984) та узагальнюючі історичні праці (Бирюлев И. М. Новая история. – Запорожье, 1999; История США в 4 т. / под ред. Г. Н. Севастьянова. – М., 1983; Краткая история США / Пер. с англ. под ред. Б. М. Шпотова. – М., 1993 та ін.).
Структура роботи. Структурно робота складається з вступу, двох основних частина, висновків та списку використаної літератури.
 
1. Війна за незалежність у Північній Америці, її особливості
Війна північноамериканських колоній за незалежність (1775 – 1783) стала закономірним результатом тих складних процесів, які відбувалися як в Америці, так і в самій Англії. До середини ХVIII ст. колонії значно виросли в господарському відношенні, налагоджувалася внутрішня торгівля, долалася економічна замкненість. Фактично, вони вже не залежали від поставок метрополії, так як мали власний флот, невичерпні запаси лісу і плодючих земель; плантатори виробляли продукцію на експорт – тютюн, рис, індиго, робилися спроби вирощувати хлопок. Значно зросло населення: так, якщо в 1688 р. там проживало біля 200 тис. чоловік, то в 1775 р. – більше 2,7 млн., включаючи негрів-рабів, що складали біля 18% жителів. Хоча колонії належали Англії, туди емігрували майже з усіх країн Європи, і переважна більшість емігрантів належала до трудового населення, головним чином Ірландії і Німеччини.
Показником соціально-економічного розвитку колоній стало зростання портових міст, що були центрами внутрішньої і зовнішньої торгівлі – Бостона, Нью-Йорка, Філадельфії, Балтимора, Чарльстона і ін. Розвивалися освіта і культура, з початку ХVIII ст. в колоніях стали виходити власні газети, з’явилися громадські і приватні школи та коледжі. На базі колоніальних коледжів виросли такі всесвітньо відомі американські університети, як Гарвардський, Бєльський, Принстонський, Колумбійський.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Утворення та оформлення державності США

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок