Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Комп’ютерна злочинність

Комп’ютерна злочинність

Назва:
Комп’ютерна злочинність
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,86 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
"Комп’ютерна злочинність"


Зміст


ВСТУП
Стрімкий розвиток новітніх інформаційних технологій та їх впровадження у життя зумовили виникнення нового виду злочинності - у сфері комп'ютерної інформації (її ще називають «комп'ютерна» або “кіберзлочинність”.
У 1999 р. Рада Європи оголосила про розбудову інформаційного суспільства, в якому широко будуть використовуватися можливості глобальної інформаційної мережі Інтернет. Значні надії покладаються також на розвиток електронної комерції, основою якої є широке використання сучасних інформаційних технологій. У результаті розширення масштабів і ускладнення комп'ютерних і телекомунікаційних мереж швидко зростає число людей, які їх використовують, а також ступінь залежності від таких систем. Загальна чисельність користувачів Інтернету в Україні на середину 2001 р. становила приблизно 700 тис. чол. і постійно збільшується.
Однак не тільки європейська, а й світова спільнота занепокоєна тією обставиною, що швидке поширення електронної торгівлі, обсяги якої до 2002 р. становитимуть 300 млрд. доларів США, супроводжується ростом комп'ютерної економічної злочинності, включаючи шахрайство, маніпулювання фінансовими ринками і відмивання грошей.
Для України комп’ютерна злочинність є відносно новим видом злочинності, проте у багатьох інших (розвинутих) країнах проблеми, які з ним пов'язані, виникли давно. Перший злочин з використанням електронно-обчислювальної машини (далі - ЕОМ) зареєстрований у США у 1969 р. В Україні кримінальна відповідальність за такі посягання була встановлена лише у 1994 р. (ст. 1981 КК УРСР 1960 р. «Порушення роботи автоматизованих систем»).
За даними статистики МВС України, у 1997 р. органами внутрішніх справ зареєстровано 15 порушень роботи автоматизованих систем; у 1998р. - 7; 1999 р. виявлено 6 посягань, а у 2000 р. - 8. Таким чином, протягом чотирьох років зареєстровано лише 36 злочинів у сфері комп'ютерної інформації. Проаналізувавши наведені статистичні дані, можна дійти висновку, що комп'ютерної злочинності в Україні не існує. Проте, вважаємо, це не так.
У новому КК України, який набрав чинності у вересні 2001 р., так званим комп'ютерним злочинам присвячено розділ XVI «Злочини у сфері використання електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж», який складається з трьох статей:
ст. 361 «Незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж»;
ст. 362 «Використання, привласнення, вимагання комп'ютерної інформації або заволодіння нею шляхом шахрайства чи зловживання службовим становищем»;
ст. 363 «Порушення правил експлуатації автоматизованих електронно-обчислювальних систем».
Звичайно, на відміну від ст. 1981 попереднього Кодексу, яка майже не діяла, поява окремого розділу є прогресивним явищем у контексті загроз, які несе комп'ютерна злочинність.
Слід також вказати на відсутність в Україні серйозних наукових розробок проблем відповідальності за вчинення суспільне небезпечних діянь у сфері комп'ютерної інформації та кримінологічних проблем запобігання цим злочинам.
Метою даної роботи є дослідження поняття комп’ютерної злочинності, правового регулювання злочинів у цій сфері, складу злочинів, пов’язаних із кіберзлочинністю.


1. Визначення поняття комп’ютерної злочинності
На даний момент найбільш дискусійною є проблема створення теоретичного поняття злочинів у сфері комп'ютерної інформації. Значна кількість науковців, насамперед, іноземних, відмовилася від його розробки. Так, фахівці з кримінального права Ради Європи при розробці низки рекомендацій щодо протидії «комп'ютерним» злочинам обмежуються лише переліком таких посягань, прямо посилаючись на непереборні, з їхньої точки зору, труднощі, які унеможливлюють створення відповідного визначення.
Аналіз наукової літератури свідчить, що існує три основні підходи до визначення злочинів у даній сфері. Окрім них, є ще й четвертий, зміст якого полягає у запереченні факту існування злочинів у сфері комп'ютерної інформації [16, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Комп’ютерна злочинність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок