Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Основні права людини ( поняття, види). Юридичні гарантії забезпечення прав людини.

Основні права людини ( поняття, види). Юридичні гарантії забезпечення прав людини.

Назва:
Основні права людини ( поняття, види). Юридичні гарантії забезпечення прав людини.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,68 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Основні права людини ( поняття, види). Юридичні гарантії забезпечення прав людини.
ЗМІСТ
Вступ 3
Розділ I. Права людини, їх природа та види.
1. Генеза поняття “права людини”. 6
2. Основні чи конституційні права? 14
3. Види основних прав людини. 18
Розділ II. Юридичні гарантії забезпечення прав людини.
1. Внутрідержавні гарантії забезпечення прав
людини. 22
А. Закріплення гарантій забезпечення прав людини в національному законодавстві.
Б. Юридичні процедури реалізації прав людини.
В. Юридичні засоби охорони прав людини.
Г. Юридичні засоби захисту прав людини.
2. Міжнародні гарантії та механізми забезпечення
прав людини. 29
А. Функції і повноваження ООН в сфері прав людини.
Б. Регіональне співробітництво в галузі прав людини.
Висновки. 36
Література. 39


ВСТУП
В умовах всезростаючої ролі права в житті суспільства на перший план цілком закономірно вийшли юридичні питання, пов’язані з правами особи.
Права людини, їх генеза, соціальне коріння, призначення - одна з вічних проблем історичного, соціально-культурного розвитку людства, яка пройшла через тисячоліття і незмінно знаходилася в центрі уваги політичної, правової, етичної, релігійної, філософської думки.
Права людини - складне багатовимірне явище. В різні епохи проблема прав людини, незмінно залишаючись політико-правовою, набувала релігійного або етичного, або філософського змісту в залежності від соціальної позиції класів, що знаходилися біля влади.
Спочатку розвиток інституту прав людини здійснювався в межах національного законодавства, хоча значення деяких актів не обмежувалось їх юридичною обов’язковістю у визначених національних правових системах. Такі акти сприяли розвитку суспільної свідомості і в інших країнах.
Важливим кроком в розвитку прав людини були буржуазно-демократичні революції XVII-XVIII ст., які висунули не тільки широкий набір прав людини, але і принцип формальної рівності, який став основою універсальності прав людини, який надавав їм дійсно демократичний характер.
Подальшим етапом поглиблення і розвитку переліку прав людини була друга половина XX століття. Після Другої Світової війни, яка супроводжувалася грубими масовими порушенннями прав людини, вони виходять поза межі внутрідержавної проблеми і стають предметом постійної уваги світового співтовариства. Визнання Загальної декларації прав людини і основних свобод Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права, Конвенції про попередження злочинів геноциду всіх форм расової дискримінації та ряду інших важливих міжнародно-правових актів є неоціненним внеском в розвиток цивілізації і культури XX століття.
В даній роботі розглядається складний комплекс проблем пов’язаних з походженням поняття “права людини” його змістом, та основними видами прав людини. Робиться спроба визначити різницю між основними та конституційними правами людини. Особливе місце в курсовій роботі займають питання юридичних гарантій забезпечення прав людини. Зокрема забезпеченість прав людини як на державному так і на міжнародному рівні.
Права людини повинні здобути провідне місце в політико- правових доктринах і в практиці сучасної України. Наше суспільство стане вільним , демократични, гуманним тільки тоді коли на практиці буде втілений в життя конституційний принцип, зафіксований в ст. 3 Конституції України: “Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людииною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави”.
Історія показує, що кожному поколінню потрібно захищати права особи, що людству ще невідома ситуація, при якій не потрібні були б зусилля для підтримки і захисту прав і свобод індивіда. Кожне покоління по свому відповідає на вічний виклик історії, пов’язаний з відстоюванням таких цінностей як права і свободи Людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Основні права людини ( поняття, види). Юридичні гарантії забезпечення прав людини.

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок