Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Гарантії міжнародної законності

Гарантії міжнародної законності

Назва:
Гарантії міжнародної законності
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,99 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Тема: Гарантії міжнародної законності
Предмет: міжнародне публічне право


План


Вступ
Кінець "холодної" війни не призвів, на жаль, до соціально-економічного прогресу людства. Він швидше поклав початок "холодному" миру. Відображенням цього стали розпад політичних систем та соціальна дестабілізація, як в країнах колишнього Варшавського договору, так і в світі. На сьогодні кожний п'ятий мешканець Землі знаходиться за межею бідності. І якщо стан справ не зміниться, то за життя одного покоління ця цифра збільшиться в 4 рази.
На Всесвітній зустрічі на вищому рівні в інтересах соціального розвитку у Копенгагені (1995 р.) було відмічено складне положення країн, що розвиваються, та країн, що знаходяться на перехідному етапі до ринкової економіки, до яких було віднесено і нашу державу. Їх борг країнам Заходу та кредитно-банківським установам загалом складає 1,4 трлн американських доларів. Ця сума удвічі більша, ніж 10 років тому. Однією з головних ознак останніх 50 років є збройні конфлікти різної інтенсивності як внутрішні, так і зовнішні. За період з 1945 р. до сьогодні день у цих конфліктах загинуло 20 млн осіб. У період з 1988 до 1992 р. з 82 конфліктів - 79 були внутрішніми і носили, в основному, етнічний характер. Звідси і чисельні потоки біженців. За повідомленням Міжнародної організації з проблем міграції, контрабанда мігрантів найчастіше приносить прибутки не менші, ніж незаконна торгівля наркотиками. Наведені вади суспільства є найсприятливішим середовищем для злочинності. Держави, до обов'язків яких входить організація боротьби зі злочинністю, вже не в змозі самостійно боротися з цим явищем, яке перетинає їх кордони. Вони вимушені співпрацювати і надавати одне одному правову допомогу у кримінальних справах. У такій складній ситуації є досить відчутні недоліки такої співпраці, серед них, зокрема, відсутність правової бази, що використовуються правопорушниками для вчинення та приховання слідів злочинів міжнародного характеру. Отже сучасний період розвитку злочинності у світі свідчить про зростання міжнародного фактора в її структурі. Лише в Берліні діє близько 100 експерно-імпортних компаній зі встановленими зв'язками з організованими злочинними синдикатами з країн СНД . Характерними ознаками сучасної злочинності є:
високій ступінь організованості;
наявність міжнародних зв'язків;
наявність значних фінансових ресурсів;
розподіл сфер впливу;
спеціалізація і кооперація.
Проблемі організації боротьби зі злочинністю у міжнародному масштабі приділяється посилена увага з боку міжнародних організацій та лідерів країн, зокрема Радою Європи та ООН. Надзвичайно велике значення для боротьби з незаконною торгівлею наркотичними та психотропними речовинами відіграє Конвенція ООН про боротьбу проти незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, прийнята 1988 р. Швидко розвивається співпраця в цій галузі і в межах СНД. У серпні 1992 р. усі держави-члени СНД, а також Грузія підписали Угоду про взаємодопомогу міністерств внутрішніх справ у сфері обміну інформацією, а вже в січні 1993 р. в Мінську країни Співдружності (крім Азербайджану) підписали Конвенцію про правову допомогу і правові відносини з цивільних, сімейних та кримінальних справ. Це питання неодноразово піднімали керівники багатьох держав. У виступі на розширеному засіданні Координаційного комітету по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю при Президентові України Президент України Л.Д. Кучма зазначав: "Тими силами, засобами, які застосовуються зараз, злочинність неможливо взяти під контроль, а тим більше здолати".


1. Право, закон, визначення…
Однією із проблем боротьби зі злочинністю міжнародного плану, вирішення якої дає можливість виробити єдиний підхід з боку різних країн, є уніфікація кримінального законодавства. Адже не існує єдиного підходу навіть до основоположного поняття кримінального права - злочину. Як відомо, у внутрішньодержавному кримінальному праві існує два підходи до визначення цього терміну - формальний та матеріальний.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Гарантії міжнародної законності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок