Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Земельне право та його місце в правовій системі України. Земля як об’єкт земельних відносин. Правові форми власності на землю.

Земельне право та його місце в правовій системі України. Земля як об’єкт земельних відносин. Правові форми власності на землю.

Назва:
Земельне право та його місце в правовій системі України. Земля як об’єкт земельних відносин. Правові форми власності на землю.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,78 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Земельне право та його місце в правовій системі України. Земля як об’єкт земельних відносин. Правові форми власності на землю.
Висвітлення першого питання контрольної роботи мені хотілося б розпочати з історії виникнення та розвитку земельного права в Україні.
У VІ-VІІ столітті більша частина території Східної Європи була заселена слов'янськими пле-менами. Починаючи з VI століття почався процес розпаду первіснообщинного ладу, в результаті якого з'являється приватна власність на знаряддя виробництва, продукти праці, володіння ділянкою орної землі та формується панівний клас.
Захват головного багатства - общинних земель і земель підкорених народів дуже тісно був пов'язаний з формуван-ням феодальних відносин. Родоплемінна знать при захопленні земель примушувала населення цих земель платити подать, а в подальшому селяни повинні були платити новому власни-ку землі оброк або барщину.
З IX ст. на території східних слов'ян утворюється єдина дер-жава - Київська Русь під владою Київського князя.
За часи існування Київської Русі встановлюється феодальна власність на землю і формується клас феодалів-землеволодільців і феодально-залежних селян.
Після прийняття в Х ст. християнства як державної релігії значна частина земель зосередилась в руках церкви, духовенства.
Одночасно існувало общинне володіння землею. Приватної власності в цей період ще не було.
Таким чином, форми земельної власності в добу Київської Русі були різноманітні: князівський домен, боярська і монастирська вотчини, общинна земля. Власність общини базувалась на природному праві, князівська - на освоєнні пустопорожніх земель та захопленні общинних, а боярська і монастирська - на основі дарування з боку князя. І хоча в «Руській Правді» - першому писемному пам’ятнику звичаєвого права, спеціальних статей про право власності на землю не було, вона фактично визнавала політичні права феодала, його права по відношенню до феодально-залежного населення.
Держава Київська Русь проіснувала недовго. Спочатку від Києва відокремилась Галичина, за нею Чернігівщина, потім Переяславщина, Волинь.
За часів Литовської держави існувало великокнязівське, магнатське, шляхетське, церковне та селянське землеволодіння. Вільно розпоряджатися можна було родовою, вислуженою або купленою земельною власністю. Право володіння землею могло трансформуватись у право власності. Право, як власності, так і володіння землею було обумовлене несенням обов'язкової військової служби.
Становище селян стало все більш важким, йшов процес закріпачення селян, відповідно селяни втрачали право власності на землю.
Погіршення загального становища селян викликало різні форми протестів: втечі та повстання. У XIV ст. в Україні з'являються козаки. Український народ під керівництвом козацтва з кінця XVI ст. починає вести боротьбу за свою державу. Національно-визвольна війна почалася з Повстання козаків під приводом чигиринського сотника В.Хмельницького. Після довгих військових дій в 1649 р. під Зборовом Б.Хмельницький підписав мирний договір, за яким у межах Речі Посполитої створювалась автономна область у складі Київського, Брацлавського та Чернігівського воєводств.
А невиконання договору обома сторонами призвело до підпільних військових дій. Б.Хмельницький звернувся з проханням про допомогу у війні з Польщею до Москви і в 1654 р. було досягнуто угоди про встановлення військового союзу України з Московською державою. Цей договір звільняв Україну з-під підлеглості Польщі. Оскільки військовий союз з Москвою укладався на рівноправних засадах, Україну розглядали як незалежну державу, а Б.Хмельницького вважали за її главу.
Українська держава проіснувала аж до 1783 р. Ця держава утворилась незвичайним шляхом. Вона раптово постала у середині XVII ст. шляхом збройної боротьби і мала назву «Військо Запорізьке». Усі землі, що належали до того польській шляхті, перейшли у власність війська запорізького, тобто стали державною власністю. Селяни стали вільними. Вони мали право переходити з місця на місце, тобто вони не були закріпачені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Курсова робота на тему: Земельне право та його місце в правовій системі України. Земля як об’єкт земельних відносин. Правові форми власності на землю.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок