Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Розслідування злочинів у сфері комп’ютерної інформації

Розслідування злочинів у сфері комп’ютерної інформації

Назва:
Розслідування злочинів у сфері комп’ютерної інформації
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,27 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КУРСОВА РОБОТА
з криміналістики
на тему:
“Розслідування злочинів у сфері комп’ютерної інформації.”
 


План
Вступ.
Розділ 1. Криміналістична характеристика злочинів вчинених у галузі інформаційної технології.
1.1.Поняття і загальна характеристика злочинів, які вчинені з використанням досягнень сучасних інформаційних технологій.
1.2.Криміналістична класифікація злочинів у галузі інформаційних технологій.
1.3.Портрет комп’ютерного злочинця.
1.4.Класифікація комп’ютерних злочинів.
Розділ 2. Організаційні засади та методика розслідування злочинів у галузі інформаційних технологій.
2.1.Стадія підготовки до розслідування комп’ютерного злочину.
2.2.Слідчий огляд і вилучення комп’ютерної інформації.
2.3.Дослідження, аналіз і оцінка вилученої комп’ютерної інформації.
2.4.Зберігання, вилученої комп’ютерної інформації.
Висновки.
Використана література.
Вступ
Актуальність теми. У наш час людство переживає бурхливий розвиток автоматизації, інформатизації і комп’ютеризації всіх сфер життя. За даними Nua Internet Surveys кількість користувачів глобальної мережі Internet з 80 тисяч у 1988 році зросла до 400 млн. на кінець 2000 р. Серед них близько мільйона в Україні. В нашій державі ефективному використанню можливостей глобальної мережі для розвитку науки, освіти, культури, підприємницької діяльності сприяє підписаний 31 липня 2000 року Президентом України Указ „Про заходи щодо розвитку національної складової глобальної інформаційної мережі Internet та забезпечення широкого доступу до цієї мережі в Україні”. Указ, зокрема, передбачає встановлення та наповнення інформацією Веб-сторінок центральними органами виконавчої влади, створення належних економічних, правових, технічних умов для забезпечення широкого доступу до мережі громадян та юридичних осіб усіх форм власності. Але поширення інформаційних технологій має і негативний аспект: відкриває шлях до антисоціальної та злочинної поведінки. Комп’ютерні системи містять у собі нові, дуже досконалі можливості для невідомих раніше правопорушень, а також для вчинення традиційних злочинів, але нетрадиційними засобами.
На конференції країн Великої вісімки, щодо проблем кіберзлочинності, яка проходила у жовтні 2000 року, зазначалося, що збитки від кіберзлочинів сягають 100 млрд. німецьких марок щорічно. А по оцінках Рахункової палати уряду США щорічний збиток від розкрадань і шахрайств зроблених за допомогою інформаційних технологій тільки через Internet досягає 5 млрд. доларів США.
Крім того, що злочини, які вчиняються з використанням переваг найсучасніших технологій завдають великих економічних збитків, суспільство стає все більш залежним від роботи автоматизованих систем у різноманітних сферах життя - від управління збройними силами, підприємствами, організаціями, відомствами ,рухом літаків і поїздів до медичного обслуговування населення та національної безпеки .Іноді навіть незначний збій у функціонуванні таких систем може призвести до реальної загрози життю людей. Стрімке зростання глобальних комп’ютерних і телекомунікаційних мереж, а ших технолог, з початком процесу комп’ютеризації створюються сприятливі умови для вчинення таких злочинів. Зокрема глобальна комп’ютерна мережа Internet надає можливість увійти до будь-якої світової відомчої комп’ютерної системи, у тому числі і військової. До того ж це можна зробити майже з будь-якої точки світу.


Поняття і загальна характеристика злочинів, які вчинені з використанням досягнень сучасних інформаційних технологій.
Протягом останнього десятиріччя істотно вивчались проблеми, пов’язані з бурхливим розвитком феномена, відомо в усьому світі під назвою “комп’ютерна злочинність”. На сьогодні це поняття включає всі протизаконні дії, при яких електронне опрацювання інформації було знаряддям їх вчинення або їх об’єктом таким чином, у це коло проблем потрапили не тільки злочини, безпосередньо пов’язані з комп’ютерами, але й такі, як шахрайство з кредитними магнітними картками, програмне “піратство” та інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Розслідування злочинів у сфері комп’ютерної інформації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок