Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття та види доказів у цивільному процесі, засоби доказування, забезпечення доказів.

Поняття та види доказів у цивільному процесі, засоби доказування, забезпечення доказів.

Назва:
Поняття та види доказів у цивільному процесі, засоби доказування, забезпечення доказів.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,93 KB
Завантажень:
296
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КУРСОВА РОБОТА
Поняття та види доказів у цивільному процесі, засоби доказування, забезпечення доказів.


Зміст
Вступ
Розділ 1. Поняття та види доказів у цивільному процесі
1.1. Поняття доказів в цивільному процесі
1.2. Класифікація цивільно-процесуальних доказів
Розділ 2. Засоби доказування
2.1. Пояснення сторін, третіх осіб як джерело доказів
2.2. Показання свідків
2.3. Письмові докази
2.4. Речові докази
2.5. Висновки експертів
Розділ 3. Забезпечення доказів
Висновки
Список використаних джерел


В с т у п
Спроба перевести країну на рейки ринкової економіки торкнулася реконструювання не тільки економіки держави, але і безпосереднього здійснювача реформ права. Викликає серйозні побоювання та обставина, що концепція правової держави може бути не реалізованою. Але, під впливом даної концепції відбувся, по суті справи, злам старої системи права, а правове будівництво нової йде й по сьогоднішній день. Безперечним також є і те, що існують правові інститути, конструкції, які „реформувались” в меншій мірі або не зачіпалися взагалі.
Мабуть, такими можна рахувати правовий інститут доказів і засобів доказуванняу цивільному процесі. Він зазнав певного об”єму нововведень, який дозволив говорити про отримання ним якісно нового „звучання”. Зміни відбулися і, напевно, не помилимося, якщо позначимо їх ступенем „істотні”.
Інститут доказів має історію, обчислювану з моменту появи процесу як такого. В силу цього він і набуває класичного значення, яке не втрачає актуальності протягом багатьох років. Разом з тим, перебіг часу залишає свої відбитки на даній проблемі, іноді негативні.
Але через якісну перебудову всього порядку цивільного судочинства, зокрема зі вступом в законну силу нового Цивільно-процесуального кодексу України, дана тема набуває актуального характеру. Інтерес до неї викликаний, крім проголошення принципів змагальності процесу і рівноправності сторін, ще і появою маси нових, досі невідомих суспільних відносин, принесених в життя „ринком”.
Недолік нашого законодавства в тому, що законотворчість відбувається „по факту”, тобто має місце істотне запізнювання правового врегулювання вже фактично існуючих відносин. А внаслідок того, що рівень правопорядку і правосвідомості в країні низький, багатьом учасникам нових суспільних правовідносин доводиться звертатися до суду за захистом свого порушеного права.
Перебудувати судову систему одним лише бажанням або розчерком пера неможливо. Тому суди виявилися не готові до вирішення „нових справ”, їх непідготовленість частково викликана виною законодавця і відсутністю судової практики. Безперечні труднощі у вирішенні тих чи інших справ стали виникати з упровадженням в повсякденне життя засобів мобільного зв”язку, комп”ютерів, створення глобальних інформаційних систем. Це привело до появи нових видів доказів, які без правової регламентації судами просто не враховувалися.
Не можна сказати, що інститут доказів є неопрацьованим теорією цивільного процесу. Існує багато як монографічних, так і колективних робіт, присвячених вивченню його в цілому і окремих питань, так чи інакше з ним зв”язаних. Можливо, що, використовуючи певну методологічну базу, нам вдасться подивитися на цей інститут через призму сьогоднішнього стану права.
Хотілося б ще раз підкреслити, що відсутність в законі багатьох визначень, неврегульованість деяких моментів процесу збирання доказів й інші прогалини покладають велику відповідальність на вчених-процесуалістів, що займаються теоретичними дослідженнями в зазначеній сфері. Саме на теоретичних розробках судам доводиться будувати свою практичну діяльність при розгляді і вирішенні конкретних справ. Зрозуміло, що є опосередкована ланка між теорією і практикою її вживання. В ролі посередника виступає Пленум Верховного Суду України, який своїми роз”ясненнями, що містяться в ухвалах, постановах, заповнює недоліки законів, сприяючи при цьому правильності і одноманітності вирішення спірних питань.
Інтерес до теми даного реферату викликаний ще і тими причинами, що, не дивлячись на фундаментальність цього правового феномена, у вчених не склалося однозначної думки щодо тих або інших питань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Поняття та види доказів у цивільному процесі, засоби доказування, забезпечення доказів.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок