Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Характеристика грабежів та розбійних нападів

Характеристика грабежів та розбійних нападів

Назва:
Характеристика грабежів та розбійних нападів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,25 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Характеристика грабежів та розбійних нападів


ПЛАН
ВСТУП......................................................................................................................с. 3
1. КРИМІНАЛІСТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА КЛАСИФІКАЦІЯ ГРАБЕЖІВ ТА РОЗБІЙНИХ НАПАДІВ...........................................................с. 4
2. ОБСТАВИНИ, ЩО ПІДЛЯГАЮТЬ ДОКАЗУВАННЮ...........................с. 25
3. СЛІДЧІ СИТУАЦІЇ ТА ЗАДАЧІ РОЗСЛІДУВАННЯ...............................с. 27
4. ТАКТИКА ПОЧАТКОВИХ СЛІДЧИХ ДІЙ...............................................с. 32
ВИСНОВОК...........................................................................................................с. 41
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ..........................................................с. 43


ВСТУП
Грабежі та розбої – одні з найпоширеніших злочинів, спрямованих на незаконним заволодінням майном іншої особи, що поєднується з насильством над нею. Однак, незважаючи на це їх криміналістична характеристика та методика розслідування залишається недостатньо дослідженою у криміналістичній літературі. Є лише методичні допомоги і статті по розслідуванню окремих видів таких злочинів.
Слід підкреслити практичну значущість розробки методики розслідування цієї категорії злочинів на початковому її етапі. Кількість таких злочинів за останнє десятиріччя виросла у декілька разів. Аналіз практики показує, що багато грабежів та розбійних нападів скоюється організованими групами протягом довгого часу. Як правило, кожний подальший злочин відрізняється від попереднього більш ретельною підготовкою, більшою зухвалістю і жорстокістю. У ряді випадків такі злочини характеризуються ґрунтовним моделюванням ходу і варіантів злочинних операцій, чітким розподілом ролей між спільниками, маскуванням місць заховання викраденого майна, наявністю постійних каналів його збуту.
Злочинці нерідко змінюють райони здійснення окремих злочинів, форми їхньої протиправної діяльності досить різноманітні і динамічні. Вони постійно удосконалюють способи реалізації злочинних задумів і приховання слідів злочинів, а також методи протидії розслідуванню. Саме тому своєчасно присікти і успішно розслідувати злочини названої категорії досить важко. Про це свідчить і порівняно невисокий ступінь їх розкриття.
В даній роботі основним завданням є криміналістичне дослідження грабежів та розбоїв, характеристика їх класифікації і криміналістичної характеристики, аналіз обставин, які підлягають доказуванню, типові слідчі ситуації та задачі розслідування, а також початкові слідчі дії та оперативно-розшукові заходи.


1. КРИМІНАЛІСТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТА КЛАСИФІКАЦІЯ ГРАБЕЖІВ ТА РОЗБІЙНИХ НАПАДІВ
Аналіз теоретичного матеріалу, присвяченого криміналістичній характеристиці злочинів в цілому, а також класифікаційних і змістовних особливостей грабежів і розбоїв дозволяють в її структурі виділяти наступні елементи: 1) дані про суб'єктів; 2) дані про об'єкти; 3) дані про обстановку; 4) моделі механізму злочинів; 5) дані про результати і наслідки таких злочинів.
Суб'єкти грабежів і розбоїв. Криміналістично значущі властивості особи злочинця можна розділити на три групи: 1) біологічні, які включають статеві, вікові, анатомічні, фізіологічні і інші ознаки; 2) психічні, які свідчать про інтелект, емоційну і вольову сфери індивіда; 3) соціальні, які характеризують його суспільний статус, професійну приналежність, сімейний стан, місце проживання, рід занять, відносини з іншими людьми і ін.
Грабежі і розбої в основному скоюються особами чоловічої статі - 92%. Жінки скоюють такі злочини найчастіше у складі групи в якості пособниць, іноді - організаторів і підбурювачів. Грабежі і розбої більш характерні для вікової групи з 14 до 18 років.
Здійснення грабежів і розбоїв неповноліттями має тенденцію до значного зростання. Так, за даними російських криміналістів тільки 10% грабежів і розбоїв в 1992-93 рр. було вчинено особами у віці від 14 до 18 років [33, c. 434], а за відомостями українських криміналістів в ті ж роки скоювалося розбоїв неповноліттями в межах 12,8% [46, c.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Курсова робота на тему: Характеристика грабежів та розбійних нападів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок