Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> курсова робота: Приватне життя як особисте немайнове право

Приватне життя як особисте немайнове право / сторінка 2

Назва:
Приватне життя як особисте немайнове право
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,93 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
На основі поєднання вказаного методу та методу моделювання дисертантом сформульовані конкретні пропозиції щодо вдосконалення норм національного законодавства. Використовувався також порівняльний метод, що дозволив виявити спільну для більшості розвинутих країн світового співтовариства тенденцію до закріплення в приватному праві норм, спрямованих на охорону особистого життя. У дисертаційному дослідженні норми національного законодавства порівнювалися з нормами законодавства РФ, канадської провінції Квебек, Франції, правом. Великобританії, США та інших країн, а також із нормами європейського й міжнародного гуманітарного права. Історико-правовий метод застосовувався при дослідженні генезису правової охорони особистого життя людини, що дозволило встановити його основні закономірності та визначити перспективні напрямки розвитку цивільно-правового інституту охорони особистого життя.


Розділ І. Приватне життя як особисте немайнове право.
Поняття і значення приватного життя.
Закріплення в Конституції України демократичного напрямку розвитку політичної системи й проголошення України правовою державою передбачає, що українська спільнота нині стоїть на межі перетворення на громадянське суспільство, однією з важливих рис якого є загальна повага до приватного життя людини. Однак її рівень в сучасному українському суспільстві є недостатній, про що свідчать численні неправомірні втручання в сферу особистого життя ( „касетні” скандали, публікації приватних паперів, фотографій і подробиці приватного життя осіб без їх дозволу, свавільне проникнення в житло).
Категорія „особистого життя” ще донедавна була невідома в праві, хоча словосполучення „особисте життя” і близькі до нього за змістом „сімейне життя”, „інтимна сфера” та інші вже давно зустрічаються в науковій і публіцистичній літературі.
Законодавче закріплення права на особисте життя та його таємницю відображене у Цивільному кодексі 2003 року, зокрема у статті 301.
Під поняттям „особисте життя” слід розуміти поведінку фізичних осіб поза межами виконання різноманітних суспільних обов’язків, тобто життєдіяльність людини в сфері сімейних, побутових, особистих, інтимних та інших стосунків, що звільнені від „тягаря суспільних інтересів”.
Елементи особистого життя:
право мати особисте життя включає в себе можливість фізичної особи бути носієм даного особистого немайнового блага;
право визначити своє особисте життя. При цьому закон не визначає переліку можливих чи необхідних діянь, якими б особа могла здійснити своє право на визначення свого особистого життя. Натомість Цивільний кодекс надає фізичній особі-носію можливість самостійно на власний розсуд вирішувати, яким чином визначати, організовувати та проводити своє особисте життя в залежності від власних інтересів і мети.
право на ознайомлення з обставинами особистого життя означає, що особа самостійно визначає коло осіб, що можуть володіти інформацією про її особисте життя. При цьому це не означає, що таке повідомлення повинно проходити тільки особисто. Фізична особа може дати дозвіл на поширення цієї інформації іншими особами у визначених нею межах поширення.
право зберігати у таємниці обставини свого особистого життя означає, що фізична особа має можливість не розголошувати про обставини свого особистого самостійно, а також вимагати такого нерозголошення від інших осіб, які володіють такою інформацією. Можливість поширення інформації про особисте життя фізичної особи попри її волю можливе лише на підставах та в порядку, що визначені законом.
право вимагати захисту права на особисте життя здійснюється на підставах та в порядку, що передбачені Главою 3 та статтями 275-280, 1166-1168 ЦК [3; ст.. 201-202].
Отже, під приватністю слід розуміти особливу частину сфери людської життєдіяльності, яка полягає в різноманітних відносинах, стосунках, явищах, подіях, що не мають публічного значення, визначається і регулюється самою особою, гарантується і охороняється правом від неправомірних втручань.


Види цивільних прав громадян у відносинах з приводу особистого (приватного) життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота на тему: Приватне життя як особисте немайнове право

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок