Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Скачати курсова робота безкоштовно: Приватне життя як особисте немайнове право

Загрузка...

Приватне життя як особисте немайнове право / сторінка 8

Назва:
Приватне життя як особисте немайнове право
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,93 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Обов’язок дотримання таємниці вчинюваних нотаріальних дій поширюється також на осіб, яким при вчиненні нотаріальної дії стало відомо у зв’язку з виконанням ними службових обов’язків. Порушення професійної таємниці, як передбачено статтею 12 цього Закону, може бути підставою для анулювання свідоцтва про право на заняття нотаріальною діяльністю.
Також існує ще одна важлива таємниця особистого (приватного) життя – це таємниця кореспонденції особи. Поняттям „кореспонденція” охоплюється не тільки письмова кореспонденція (прості та рекомендовані листи), але й усі інші її види (телеграми, телефонні розмови...).
Право на таємницю кореспонденції включає в себе можливість використовувати листи, телеграми та інші види кореспонденції, зокрема, шляхом опублікування, але лише за згодою особи, яка направила їх та адресата, незалежно від того, чи ця кореспонденція відправлена за домашньою, службовою чи іншою адресою. Наприклад, у випадку листування між двома науковцями, для оприлюднення цього листування обов’язково потрібна згода обох.
В окремих випадках згоди особи, що відправила кореспонденцію та адресата, для використання цієї кореспонденції виявляється недостатньо. Так, Цивільний кодекс визначає, що коли кореспонденція стосується особистого життя іншої особи, то для її використання, зокрема, шляхом опублікування, потрібна також і її згода. Наприклад, коли у телефонній розмові, яка записувалась на магнітний носій, були висвітлені обставини особистого життя третьої особи, то для оприлюднення цього запису потрібна обов’язково згода усіх трьох осіб [3; с. 203-206] [3] Цивільний кодекс України: Коментар. За редакцією Харитонова Є.О. – Харків: ТОВ „Одіссей”, 2003 р., ст. 201-202..
Відповідно до Закону України „Про зв’язок” статут про дисципліну працівників зв’язку України передбачає дисциплінарну відповідальність працівників зв’язку за розголошення таємниці листування, телефонних розмов, інших повідомлень, що передбачається засобами зв’язку [4; с. 151] [4] Конституція України: Офіційний текст: Коментар законодавства України про права і свободи людини і громадянина: Навчальний посібник // За редакцією Хавронюка. – Київ, Видавництво А.С.К., 2003 р., с. 147.
.
Таємниця відомостей по операціях, рахунках та вкладах своїх клієнтів і кореспондентів (банківська таємниця) гарантується Законом України „Про банки і банківську діяльність” від 07.12.2000 р. Банки зобов’язані забезпечити збереження банківської таємниці шляхом:
обмеження кола осіб. Що мають доступ до інформації, яка становить банківську таємницю;
організація спеціального діловодства з документами, що містять банківську таємницю;
застосування технічних засобів для запобігання несанкціонованому доступу до електронних та інших носіїв інформації;
застосування застережень щодо збереження банківської таємниці та відповідальності за її розголошення у договорах і угодах між банком і клієнтом.
Довідки щодо рахунків і вкладів громадян видаються, крім самих клієнтів та їх представників, тільки судам, органам прокуратури, служби безпеки, внутрішніх справ у справах (кримінальних, оперативно-розшукових), що знаходяться в їх провадженні, а в разі смерті клієнтів, крім зазначених, особам, вказаним банку власником рахунку в заповідальному розпорядженні, і державним нотаріальним конторам по справах спадщини, що знаходяться в розгляді, а також іноземним консульським установам.
Порядок розкриття банківської таємниці здійснюється у таких випадках:
а) на письмовий запит або з письмового дозволу власника такої інформації;
б) на письмову вимогу суду або за рішенням суду;
в) органам прокуратури України, СБУ, Міністерства внутрішніх справ України – на їх письмову вимогу стосовно операцій за рахунками конкретної фізичної особи.
Відповідно до статті 3 Закону України „Про свободу совісті та релігійних організацій” [11] [11] Закон України „Про свободу совісті та релігійних організацій” // ВВР. – 1991. - № 25. – ст.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота на тему: Приватне життя як особисте немайнове право

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок