Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Адміністративне судочинство в Україні

Загрузка...

Адміністративне судочинство в Україні

Назва:
Адміністративне судочинство в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,23 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Дипломна робота
на тему:
Адміністративне судочинство в Україні


Зміст


Вступ
На даний час Україна знаходиться на етапі впровадження у практику нормативно регламентованих положень у сфері адмініст-ративного судочинства. Конституція надає всі можливості для створення дійсно демократичної та незалежної судової системи, яка, в свою чергу забезпечує захист прав людини на державному рівні, тобто реалізує головні принципи будь-якої правової держави.
Сьогодні проблеми становлення і розвитку адмініст-ративно-процесуального права, адмініст-ративного процесу, адмініст-ративного судочинства як складової адмініст-ративного процесу є предметом активних дискусій, особливо сьогодні, коли на порядку денному стоїть питання щодо створення адміністративних судів. У зв’язку з цим необхідно вирішити ряд організаційних питань з приводу розгляду спорів між органами публічної влади і громадянами. Таким чином, актуальність даної теми очевидна.
Питанням адмініст-ративного судочинства значну увагу приділя-ли такі вчені як Н.Саліщева, В.Сорокін, Б.Лазарєв, Ю.Козлов, Ю.Старилов. Нові тенденції відображені у працях В.Авер'янова, А.Селіванова, В.Стефанюка, Ю.Педько, І. Бородіна, О. Кузьменка, Перепелюк В.Г., Тищенко М.М. та ін.
Метою роботи є ґрунтовне дослідження та детальний аналіз перелічених нижче тез-завдань. Отже, завданнями даної кваліфікаційної роботи є:
дати загальну характеристику інституту адмініст-ративного судочинства, в тому числі історію його становлення;
детально розглянути порядок та умови організації адмініст-ративного судочинства;
визначити співвідношення понять адмініст-ративної юстиції та адмініст-ративної юрисдикції, підвідомчість, підсудність, розглянути питання строків в адмініст-ративному судочинстві;
дати характеристику складу суду та учасників судочинства;
описати організацію судового засідання в адміністративній справі;
охарактеризувати поняття і види доказів в адміністративній справі, а також види і розподіл судових витрат.
Об’єктом роботи виступає теоретично-правовий аспект адміністративного судочинства, предметом — адміністративно-правові відносини, які виникають у зв’язку із провадженням адміністративних справ.
При написанні цієї кваліфікаційної роботи ми використовували такі методи дослідження як аналіз літератури, що висвітлює дану тему, метод синтезу (на основі вивченої літератури ми зробили висновки щодо особливостей організації адмініст-ративного судочинства, а також порівняльний аналіз (наприклад, порівнюючи різні підходи до питань адмініст-ративного судочинства), та провели узагальнення та систематизацію існуючих даних щодо даної теми.


Розділ І. Адміністративне судочинство в Україні: загальні положення
Переломним етапом у становленні адміністративного судочинства в Україні стало прийняття 6 липня 2005 року Кодексу адміністративного судочинства (далі — КАС) [2]. Згідно ст. 5 КАС, адміністративне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, Кодексу адміністративного судочинства та міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Ст. 55 Конституції України проголошує право особи на судовий захист прав і свобод, в тому числі право на оскарження до суду незаконних дій і рішень органів державної влади і місцевого самоврядування, а також їх посадових осіб; право на розгляд своєї справи в тому суді і тим суддею, до підсудності яких дана справа віднесена за законом; право на одержання кваліфікованої юридичної допомоги (ст. 59 Конституції), в тому числі право користуватись послугами адвоката з моменту затримання, арешту або пред'явлення обвинувачення. До цієї групи гарантій також належать право на оскарження в суді незаконного арешту, право не свідчити проти себе і своїх близьких (ст. 63 Конституції України), право вважатися невинуватим, поки протилежне не буде доведено і встановлено вироком суду, що вступив в законну силу (так звана презумпція невинуватості, вказана у ст. 62 Конституції України), право на відшкодування державою шкоди, заподіяної незаконними діями (або бездіяльністю) органів державної влади або їх посадових осіб, право звертатись в міждержавні органи по захисту прав і свобод людини, якщо вичерпані усі внутрішньодержавні засоби правового захисту.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Курсова робота на тему: Адміністративне судочинство в Україні

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок