Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Форми кримінального процесу

Загрузка...

Форми кримінального процесу

Назва:
Форми кримінального процесу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
45,25 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Форми кримінального процесу


ПЛАН
ВСТУП
РОЗДІЛ 1 Загальна характеристика типів, видів і форм
кримінального процесу
1.1. Історичні типи кримінального процесу в радянській
процесуальній науці
1.2. Типологія кримінального процесу
РОЗДІЛ 2 Змагальний процес, його ознаки та види
2.1. Поняття та ознаки змагального процесу
2.2. Види змагального процесу
2.2.1. Обвинувальний процес
2.2.2. Акціонарні процеси
РОЗДІЛ 3 Поняття розшукового процесу та його види
3.1. Кримінальна розправа
3.2. Ассиза
3.3. Інквізиційний процес
3.4. Слідчий процес
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


ВСТУП
Кримінальна юстиція потребує нової філософії і стратегії боротьби зі злочинністю, які можуть бути здобуті нею через переосмислення і розвиток змагальних ідей у відповідності з новими вимогами часу. Було б неправильно бачити в постзмагальній моделі символ ослаблення боротьби зі злочинністю. Навпаки вона буде втіленням ефективного соціально-правового контролю, але контролю істинно публічного. Можна припустити також, що у відповідності з духом нової інформаційної діяльності (постіндустріалізму) змінеться і сам спосіб реформування судочинства. В цьому відношенні обнадіює судова реформа, перші ознаки якої ми спостерігаємо в нормативно-правових документах Верховного Суду України чи Конституційного Суду України. По суті ця практика здатна стати новим шляхом руху судової реформи, який є альтернативним, заснованим на розробці і утвердженні т.з „кабінетних” проектів. Ця альтернатива означає, що зміни в праві спочатку відбуваються знизу через судові прецеденти, що модернізують і виправляють помилкові закони. В цьому випадку різко зростає роль процесуальної теорії, яка повинна перетворитися в справжню соціологію юридичних форм, бо сама по собі практика, що не має чітких наукових орієнтирів ризикує захопитися хибнами абстрактних стереотипів. Теорія повинна дати висхідні моделі, які враховують конкретні соціальні закономірності кримінального судочинства.
Актуальність обраної теми дослідження зумовлюється наявністю стереотипних уявлень щодо форми, типу та моделі кримінального процесу у радянській доктрині кримінального судочинства, а також якісно новим баченням цих категорій у вітчизняній та зарубіжній науці кримінального процесу.
Метою даного дослідження є комплексний аналіз питань місця моделей, типів і форм кримінального процесу у процесі здійснення кримінального судочинства та їх вплив на нього, а також вироблення основних тенденцій розвитку кримінального судочинства.


РОЗДІЛ 1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТИПІВ, ВИДІВ І ФОРМ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ
1.1. Історичні типи кримінального процесу в
радянській процесуальній науці
Будь-які наукові знання вимагають узагальнення як методу систематизації результатів наукової діяльності. Поєднанням загального і окремого є типологія. Вона реконструює досліджувані об’єкти, об’єднуючи їх за допомогою відповідних критеріїв та методів. Опираючись на схожість і відмінності досліджуваних явищ, типологія добивається їхньої ідентифікації, а в своїй теоретично розвинутій формі відображає внутрішню побудову системи, виявляє її закономірності, передбачає можливість існування невідомих на певний момент об’єктів. Жодна справжня наука не обходиться без типології. Юриспруденція за самою своєю природою схильна до систематизації, компіляції і кодифікування – вже найдавніші закони були зведені в XII таблиць, а Дигести Юстініана в систематизованому порядку висловлювали ідеї, відображені у 2 тисячах творів близько 40 знаменитих юристів. Проте систематизація і інтерпретація правового матеріалу в цілях практичного використання, мабуть, дуже часто відсовувала на другий план теоретичну типологію, яка в юридичній науці рідко усвідомлювалася як методологічний засіб пізнання суті об’єкту і побудови його системної теорії. Не складає виключення і наука про судочинство, типологічні уявлення в якій зупинилися на рівні окремих юридичних визначень, відрізняючись при цьому різноманітністю, суперечністю і відсутністю єдиної системи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Курсова робота на тему: Форми кримінального процесу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок