Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Законодавча база правового регулювання економіки в Україні

Загрузка...

Законодавча база правового регулювання економіки в Україні

Назва:
Законодавча база правового регулювання економіки в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,92 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КУРСОВА РОБОТА
на темою:
"Законодавча база правового регулювання
економіки в Україні"
1. Правова база економіки та захист конкуренції.
Важливу роль в економічній діяльності держави відіграє законодавство. На його основі визначається статус підпри-ємця, права й обов'язки фізичних та юридичних осіб, правила укладання контрактів тощо.
Держава розробляє закони, які регулюють відносини між підприємствами, що виступають у ролі постачаль-ників ресурсів та їхніх споживачів. На ґрунті законо-давства уряд може виконувати функції арбітра у сфері економічних зв'язків, виявляти випадки нечесної прак-тики економічних агентів і вживати до них відповідні санкції.
Важливі послуги, що їх забезпечує уряд, включають застосування силових структур для підтримання громад-ського порядку, введення стандартів зміни ваги й якості продуктів, створення грошової системи, яка забезпечує обмін товарів та послуг тощо. Все це має виняткове значення для молодої Української держави.
Ухвалені закони та інші законодавчі акти про захист прав споживачів визначають загальні правові, економіч-ні й соціальні основи захисту прав громадян — спожи-вачів продукції. Держава визначає правила поведінки, якими мають керуватися виробники у своїх стосунках із споживачами.
Держава забороняє продаж фальсифікованих, або з підробленою маркою, харчових продуктів і ліків, вима-гає зазначення на упаковці чистої ваги і інґредієнтів продукту, встановлює стандарти якості, які слід вказу-вати на етикетках консервованих харчових продуктів, і забороняє поміщати неправдиві дані на етикетках патентованих ліків. Усі ці заходи мають на меті упере-дити протизаконні дії виробників й одночасно зміцнити віру людей у досконалість ринкової системи. Аналогічне законодавство стосується і відносин між самими фірмами.
Такого роду діяльність держави сприяє поліпшенню розподілу ресурсів. Забезпечення ринку засобами обігу, гарантування якості продуктів, визначення рівних прав усіх форм власності та видів господарювання, а також відповідальність за дотримання умов контрактів — усі ці заходи створюють сприятливий ґрунт для функціо-нування ефективної економіки. Вони розширюють рин-ки і дають змогу здійснювати дедалі глибшу спеціалізацію у використанні як матеріальних, так і людських ресурсів, що сприяє ефективнішому розподілу ресурсів.
Особливо актуальним для України є створення пра-вової бази для забезпечення переходу від адміністратив-но-командної до ринкової економіки. Важливу роль тут відіграють закони про власність, приватизацію держав-них підприємств, приватизацію житла, приватизаційні папери, банки, фінансову та кредитно-грошову систему, національну валюту, податки, про підприємницьку ді-яльність тощо.
У ринковій економіці особливе місце належить кон-куренції. Це той основний регулюючий механізм, який підпорядковує виробників і постачальників ресурсів інтересам покупця, або суверенітету споживача. За конкуренції індивідуальні виробники і постачальники ресурсів можуть лише пристосовуватися до бажання покупців, яке ринкова система реєструє і доводить до відома продавців.
Конкуруючих виробників, які підкоряються волі рин-кової системи, чекає прибуток і зміцнення позицій. Результатом для тих, хто порушує закони ринку, є збитки і, зрештою, банкрутство. Для України надзви-чайно важливим завданням є втілення в життя прин-ципів ринку, згідно з якими покупець — це господар, ринок — його агент, а підприємство — його слуга.
Умови ринкової економіки різко змінює монополія. Виникає ситуація, коли число продавців зменшується настільки, що кожен із них уже в змозі вплинути на загальний обсяг пропозиції, а тому і на ціну продукту, що продається. Іншими словами, монопольний стан — це панування підприємця, яке дає йому можливість самостійно або разом з іншими підприємцями обме-жувати конкуренцію на ринку певного товару. Згідно із Законом України "Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприєм-ницькій діяльності" монопольним визнається становите того підприємця, чия частка на ринку певного товару перевищує 35 %.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота на тему: Законодавча база правового регулювання економіки в Україні

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок