Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правопорушення в фінансовій сфері

Правопорушення в фінансовій сфері

Назва:
Правопорушення в фінансовій сфері
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
48,38 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
План
Вступ.
Юридична відповідальність.
Кримінальна відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення в фінансовій сфері.
Цивільна відповідальність за правопорушення в фінансовій сфері.
Висновок.


1. Вступ
Формування нової правової реальності, поступове звільнення її від ідеологічних міфів і догм потребує глибокого філософсько-раціоналістичного осяяння морально-правового поля системи цінностей та методів її дослідження. Кризовий період розвитку нашого суспільства, суперечливе, розірване духовне життя. Поширення морального та правового нігілізму, руйнування однієї системи цінностей і становлення іншої, нової, що грунтується на плюралістичних засадах, відкриває нові можливості становлення загальнолюдських ціннісних орієнтацій і духовних перспектив.
В Україні відбуваються глибокі економічні зміни,зумовлені поверненням країни в русло спільних соціально-економічних процесів світового розвитку, створенням сучасного ринкового господарства, переходом від неефективної командно-адміністративної економіки до вільної ринкової економіки.
Ринкеова економіка в усьому розмаїтті її моделей, відомих світовій практиці, являє собою соціально-орієнтоване господарство, яке підлягає державному регулюванню. На думку відомого італійського філосоіфа Нікколо Макіавеллі “людина скоріше забуде смерть батька, ніж вилучення майна”. “Матеріальний інтерес (ширше – приватна власність) є рушійною силою суспільного прогресу, характерна особливість якого – постійна “битва” матеріальних інтересів різних людей. Саме тому й потрібна держава як механізм “примирення” й регуляції інтересів і майнових суперечок людей.” Костицький М.В.Філософія права. Юрінком Інтер. Київ. 2000.
Проблеми фінансового оздоровлення країни, створення системи фінансово-правових норм є визначальними в системі засобів економіко-правового регулювання й тісно пов’язані з добробутом кожного та ефективністю господарювання різних рівнів управління. Повнота і своєчасність виплати заробітної плати, податкові відрахування з прибутку юридичних і фізичних осіб, відрахування на соціальне страхування і в різні фонди є визначальними для діяльності не лише загальнодержавного рівня управління.
Не дивно, що в такій масі різнорідних відносин, які існують в фінансовій сфері, виникає відповідно і велика кількість правопорушень, які напряму пов’язані з правовою системою держави. Ця правова система держави включає в себе багато складових, однією з яких є державний примус, всю вагу якого відчуває на собі правопорушник. Відчуття такої ваги державного примусу якраз і є юридичною відповідальністю у всіх її видах і формах. Цікавою думкою цього питання є думка іншого італійського мислителя Чезаре Беккаріо, який казав: ”Загалом вимагається щоб злочини не вчинялися і, особливо, щоб не вчинялися злочини, найбільш шкідливі для суспільства. Тому перепони, які стримують людей від учинення злочинів, повинні бути тим міцнішими, чим важливішими є ті блага, на які посягають. Відповідно, мусить існувати співвідношення між злочином і покаранням. А ефективність покарання за Беккаріо полягає не в його жорстокості, а в невідворотності й справедливості, суворості судді в застосуванні покарання”.
Держава, створюючи свою правову систему спирається на досвід історії, на звичаї і традиції, на такі конкретні історичні умови, які склалися на території цієї держави. Відповідно, від всіх цих чинників залежить і те, наскільки каральна машина держави буде справедливою і строгою до правопорушників. Але в будь-якому випадку вона має базуватися на таких загальновизнаних міжнародних принципах, як законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян, обгрунтованість і доцільність. В статті 3 Конституції України закріплено, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Відповідно до цих принципів юридична відповідальність, її міра, має бути адекватною вчиненому правопорушенню, а не більшою, чи меншою.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Курсова робота на тему: Правопорушення в фінансовій сфері

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок