Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Скачати курсова робота: Відповідальність за незаконне позбавлення волі або викрадення людини

Відповідальність за незаконне позбавлення волі або викрадення людини / сторінка 4

Назва:
Відповідальність за незаконне позбавлення волі або викрадення людини
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,08 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
2 ст.146.
З об'єктивної сторони злочин, передбачений ч.1 ст.146, може бути вчинений у вигляді: а) незаконного позбавлення волі; б) викрадення людини. Оскільки законодавець передбачив обидва зазначені діяння в диспозиції ч.1 ст.146, вони виступають окремими формами (альтернативними ознаками) одного і того ж основного складу злочину.
Незаконне позбавлення волі включає: а) діяння; б) наслідок; в) причиновий зв'язок між діянням і наслідком. Діяння за своїм зовнішнім (фізичним) змістом полягає у створенні перепон вільному пересуванню потерпілого, не поєднаному з його протиправним переміщенням з одного місця до іншого. Воно може бути вчинене як у формі дії, наприклад, зв'язування рук і ніг потерпілого, який перебуває у непритомному стані, так і у формі бездіяльності, наприклад, ненадання засобів пересування інваліду без ніг особою, яка здійснює за ним догляд.
Незаконність позбавлення волі означає, що створення зовнішніх перепон вільному пересуванню потерпілого відбувається: а) всупереч встановленому Конституцією України праву на свободу в частині вільного пересування особи, якщо це право не обмежене положеннями інших нормативно-правових актів, які не суперечать Конституції України, або з порушенням конкретних положень зазначених нормативно-правових актів; б) за відсутності обставин, що виключають злочинність діяння, зокрема, необхідної оборони, крайньої необхідності, затримання особи, що вчинила злочин; в) за відсутності обставин, що відповідно до ч.2 ст.11 свідчать про малозначність діяння; г) за відсутності згоди самого потерпілого чи його законних представників [17, с. 339].
Наслідком діяння при незаконному позбавленні волі є фактичне обмеження потерпілого у свободі пересування. У більшості випадків таке обмеження є безпосереднім результатом вчиненого діяння, практично не відокремленим від нього в часі. Однак можуть мати місце окремі ситуації, коли між створенням зовнішніх перепон вільному пересуванню потерпілого та фактичним обмеженням його у свободі пересування проходить певний час (наприклад, винний пробив гумовий човен, яким потерпілий прибув на острів, і останній змушений був перебувати на острові, хоча мав намір на човні дістатися берега). В таких ситуаціях створені винним зовнішні перепони вільному пересуванню потерпілого можуть бути усунені до того, як вони почали діяти (так, у наведеному прикладі після зв'язування рук і ніг особи, яка перебувала у непритомному стані, події могли розвиватись таким чином, що він був звільнений від мотузок іншими особами ще до того, як прийшов до свідомості.
На кримінально-правову оцінку дій особи, що створила зовнішні перепони вільному пересуванню іншої особи, може впливати тривалість її обмеження у свободі пересування. З одного боку, коли обмеження у свободі пересування особи обчислюється хвилинами і саме така його тривалість охоплювалась умислом суб'єкта, не виключене визнання поведінки суб'єкта малозначним діянням і застосування ч.2 ст.11. З іншого боку, коли обмеження у свободі пересування обчислюється тижнями чи місяцями, це дає підставу для визнання незаконного позбавлення волі таким, що здійснюється протягом тривалого часу, і кваліфікації діяння винного за ч.2 ст.146.
Незаконне позбавлення волі є закінченим злочином з моменту фактичного обмеження свободи пересування потерпілого. Якщо створення зовнішніх перепон вільному пересуванню потерпілого не призвело до фактичного обмеження свободи його пересування, вчинене належить розглядати як закінчений замах на незаконне позбавлення волі [18, с. 341].
Викрадення людини - це протиправне переміщення особи з одного місця до іншого, яке супроводжується фактичним обмеженням її свободи пересування. За своїм змістом протиправність переміщення людини співпадає з незаконністю позбавлення її волі. Способи викрадення можуть бути різними. До них, зокрема, відносяться таємний, відкритий, насильницький, обманний. Якщо спосіб викрадення людини утворює склад іншого злочину (заподіяння умисних тілесних ушкоджень, погроза вбивством, самовільне присвоєння звання службової особи тощо), вчинене, за загальним правилом, належить кваліфікувати за сукупністю злочинів - за відповідною частиною ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Відповідальність за незаконне позбавлення волі або викрадення людини

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок