Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Адвокат

Загрузка...

Адвокат

Назва:
Адвокат
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,98 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
План


Вступ
З 1991 року український народ вже майже 10 років будує правову, незалежну, демократичну, суверенну державу і по великому рахунку це йому вдається. Але розбудова правової держави є неможливою без створення гарантій для ефективного захисту прав людини та громадянина.
Саме тому, обираючи тему курсової роботи, я звернула увагу на інститут адвокатури. Дослідженням діяльності цього інституту присвячено багато спеціальної літератури. Актуальність цієї теми пояснюється важливістю ролі адвокатури яку вона відіграє в сучасному суспільстві. Незважаючи на безліч наукових праць присвячених цій темі, я вважаю, що вона досліджена неповністю, адже як будь-який державний інститут адвокатура перебуває у постійному розвитку, а отже її діяльність потребує нових наукових досліджень.
Існують різні напрямки дослідження: історія розвитку і становлення; особливості функціонування на сучасному етапі розвитку, чи наприклад, перспективи розвитку. Кожен з дослідників сам обира напрям свого дослідження. Основним напрямом даної курсової роботи є особливості статусу і діяльності адвокатури на сучасному етапі розвитку української незалежної держави. В цій роботі будуть розглянуті такі основні питання: статус адвоката, особливості діяльності, гарантії діяльності, відповідальність адвоката.
Її метою є висвітлення юридичних аспектів статусу адвоката, гарантій адвокатської діяльності; визначення місця адвокатури у сучасному суспільстві.
Варто зазначити, що інститут адвокатури відіграє велику роль не лише в Україні, але й у більшості сучасних країн світу. Такий висновок можна зробити з того, що основні принципи адвокатської діяльності визначаються міжнародними нормативно-правовими актами.
Зокрема на VIII Конгресі ООН щодо запобігання зло-чинам від 1 серпня 1990 р. було прийнято спеціальний доку-мент — "Основні положення про роль адвокатів".
Важливі приписи вміщено в "Основних положеннях" що-до забезпечення доступності юридичної допомоги, яку повин-ні надавати адвокати, а саме: обов'язок державних органів гарантувати реальний і рівний доступ до адвокатури для всіх осіб, які проживають на її території, зокрема забезпечити фі-нансування юридичної допомоги незаможним людям.
Цілу низку документів, які стосуються ролі адвокатури, прийнято в Європі. Відповідно до цих документів націо-нальне законодавство забезпечує належні умови для здійс-нення адвокатами своїх професійних обов'язків.
Головна соціальна місія адвокатури — це захист прав лю-дини. Така теза має бути основоположною у вирішенні про-блеми досконалого функціонування цього інституту.
Реальна здійсненість і надійна захищеність прав люди-ни — найвищий критерій гуманістичності, прогресивності, "якісності" адвокатури (а отже, і соціальної ефективності інших юридичних інститутів, що входять до складу певної національної системи державних правоохоронних органів та правоза-хисту). Будь-які системи організації та діяльності адвока-тури, що існують нині в різних країнах, будь-які пропози-ції щодо їх поліпшення, удосконалення мають оцінюва-тись саме під кутом зору їх здатності забезпечити права людини.
 


РОЗДІЛ 1. СТАТУС АДВОКАТА
1.1. Вимоги до осіб які хочуть займатися адвокатською діяльністю
Адвокатом може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи за спеціальністю юриста або помічника адвоката не менше двох років, склав кваліфікаційні іспити, одержав свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та прийняв Присягу адвоката України.
Адвокат не може працювати в суді, прокуратурі, державному нотаріаті, органах внутрішніх справ, служби безпеки, державного управління. Адвокатом не може бути особа, яка має судимість. [7 - ст.2]
Закон України «Про адвокатуру» встановлює певне коло осіб, які можуть набути статусу адвоката, і пов'язує це з кількома чинниками, прямо зазначеними у коментованій статті: громадянство України, вища юридична освіта, стаж роботи за фахом, підтвердження належного рівня знань, наявність свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та прий1няття Присяги адвоката України.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота на тему: Адвокат

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок