Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Припинення адміністративних правопорушень

Припинення адміністративних правопорушень

Назва:
Припинення адміністративних правопорушень
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
10,84 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
КУРСОВА РОБОТА З АДМІНІСТРАТИВНОГО
ПРАВА НА ТЕМУ:
«Припинення адміністративних правопорушень»
 
План:
1. Вступ | 2
2. Поняття припинення адміністративних правопорушень. | 3
3. Види заходів адміністративного припинення, їх правова характеристика: |
6
а) Адміністративне затримання; | 8
б) Вказівка порушникові на протиправність його дій та вимога їх негайного припинення; | 10
в) Вилучення речей та документів; | 10
г) Тимчасове відсторонення від виконання певних робіт або вилучення документів на право їх ведення чи експлуатацію механізмів; | 11
д) Перевірочний огляд; | 11
е) Застосування заходів фізичного впливу та спецзасобів. | 12
4. Висновок. | 14


1. Вступ.
Керівництво суспільством, забезпечення громадської дисципліни та правопорядку здійснюється за допомогою активних засобів цілеспрямованого впливу на свідомість та поведінку людей. В якості цих засобів виступають і такі методи державної і громадської діяльності, як переконання та примус. Переконання та примус, як методи державного управління, явища суспільні, так як вони знаходять свій вияв у змісті зв’язків між учасниками конкретних суспільних відносин. «Переконання передує примусові, який застосовується до громадян, не здатних скеровувати свою поведінку у відповідності з державною волею». ?????? ?.?. ??????????????? ?????. ???? ??????. - ?.: ???????, 1996, ?.115. Примус існує у будь-якому суспільстві і є необхідним елементом організації самого суспільства. Якщо на ранніх етапах розвитку суспільства він грунтувався на авторитеті старійшин, вождів, то в сучасному суспільстві — на владі держави. Отже, примус тісно пов’язаний з державною владою та визначає характер цієї влади.
«Інтереси охорони законності і правопорядку, підтримки державної дисциплини потребують, щоб органи держави забезпечували проведення в життя державної волі, застосовуючи в разі необхідності до тих, хто не слідує цій волі добровільно, і примусові заходи, які допускаються законом». ????????? ???????????????? ?????: ??????? ??? ???. ?.?.???????????. - ??????: ????.???.,1990, ?.170-171. Державний примус застосовується на підставі переконання, у суворих рамках законності. «Найбільш важливими принципами боротьби з правопорушеннями є неминучість впливу на правопорушника..., законність, справедливість, гуманізм». ?????? ?.?., ??????? ?.?. ??????????????? ?? ????????? ????????????? ???????. ??????: ????. ???., 1977, ?.23. Державний примус — це засіб захисту інтересів суспільства, вимушена реакція на неправомірні дії. Адміністративний примус — різновид державного, окремий, самостійний інститут адміністративного права. По суті це втручання у сферу правових інтересів правопорушника, інших суб’єктів права. Адміністративний примус включає в себе заходи припинення адміністративних правопорушень, адміністративного попередження та адміністративні стягнення. Основою ж застосування цих заходів є кодекс про адміністративні проступки та митний кодекс, закони про міліцію, про службу безпеки, про державний кордон тощо.


2. Поняття припинення адміністративних
правопорушень.
Вирішальна роль в боротьбі з правопорушеннями належить державі. Вона має спеціальний апарат примусу. Правові норми визначають, в яких випадках державні органи можуть застосовувати заходи адміністративного припинення, адміністративного попередження та адміністративні стягнення, види та розміри примусових заходів (санкцій) та порядок їх застосування. Державний примус, «опосередковуючись у праві, виступає у формі правового примусу і, як правило, виявляється в конкретних заходах примусового характеру, які застосовуються уповноваженними на це органами держави (посадовими особами) у зв’язку з невиконанням правових норм.» ???????? ?.?. ???????? ????????????????? ?????. ??????? ???????. - ??????: ??? ??? ??, ???, 1994, ?.90.
Але потрібно усвідомлювати, що самі види адміністративного примусу (адміністративне припинення, попередження та стягнення) різняться між собою. Так «заходи припинення і попередження мають запобіжно-захисний характер» ?????? ?.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Курсова робота на тему: Припинення адміністративних правопорушень

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок