Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Принципи трудового права

Принципи трудового права

Назва:
Принципи трудового права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,35 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПЛАН
Вступ
Розділ 1. Принципи, як провідні ідеї та засади трудового права.
1.1. Процес становлення основних засад трудового права України.
1.2. Забезпечення та закріплення принципів трудового права України
Розділ 2. Єдність та диференціація як галузевий принцип в правовому регулюванні праці.
Розділ 3. Основні принципи трудового права України
3.1. Поняття і значення основних принципів трудового права.
3.2. Визначення і система принципів трудового права України.
Висновок
Список використаних джерел
Зміст
ВСТУП
Серед усіх соціально-економічних прав і свобод громадян першим у Конституції України названо право на працю, оскільки праця є джерелом особистого і суспільного багатства. Воно проголошене ст. 43 Конституції України, визнається за кожною людиною і становить собою можливість заробляти на життя працею, яку людина вільно обирає, або на яку вільно погоджується. Виходячи з цього можна зробити висновок, що кожній людині належить виключне право обрання праці, яка їй подобається, яка приносить задоволення, тому що саме тут людина реалізує свої творчі здібності і вміння. Переважна більшість громадян влаштовується на роботу шляхом укладення трудового договору як наймані працівники на підприємства, незалежно від їх форм власності.
Влаштування на роботу є одним з життєвих рішень, що доводиться приймати майже кожній людині хоча б один раз у житті. І від того, наскільки вибір роботи є вдалим, залежить зміст життя конкретної людини. Але це не означає, що проблема вибору професії та місця роботи носить особистий характер. У вирішенні цієї проблеми зацікавлене також: суспільство, оскільки чим повніше використовуються особливості та знання кожного працівника, тим вище ефективність праці, більше простору для подальшого розвитку особи. З другого боку чим швидше зайняті всі робочі місця здібними працівниками, тим вище суспільна продуктивність праці.
Відносини по застосуванню та використанню праці регулюються трудовим, цивільним, господарським, адміністративним, аграрним, кримінально-виконавчим, міжнародним приватним правом та правом соціального забезпечення.
Ось і в моїй курсовій роботі мова піде про загально-правову характеристику галузевих принципів трудового права та про правове регулювання праці.
Розділ 1. Принципи, як провідні ідеї та засади трудового права.
1.1. Процес становлення основних засад трудового права України.
У наш час трудове право в промислово розвинених краї-нах світу визнається однією з головних галузей права. І це зрозуміло, оскільки саме в сфері застосування праці, де ство-рюються матеріальні й духовні блага, знаходиться зона пере-плетіння життєво важливих інтересів різних соціальних груп, інтересів державних, суспільних і особистих, приватних. Від методів правового регулювання праці багато в чому зале-жить суспільний спокій і відчуття обопільного порозуміння між суб'єктами трудових правовідносин. Це сфера, в якій задіяно найбільше число членів суспільства. А тому вона за-слуговує на особливо пильну увагу держави.
Не випадково в Основних напрямах соціальної політи-ки на 1997 — 2000 роки, затверджених Указом Президента України від 18 жовтня 1997 р. №1166/97. Багато уваги приділено питанням ринку праці й зайнятості населення, реформування трудо-вих відносин, вдосконаленню системи оплати праці й дохо-дів населення.
Україна вступила на шлях ринкових перетворень. Нові суспільні відносини потребують нових моделей правового регулювання. Регулювання соціально-трудових відносин у нових умовах, необхідність забезпечення захисту трудових прав працівників вимагають прийняття нового Трудового кодексу України. У сучасний період відносини в сфері праці регулюються великою кількістю нормативно-правових актів. Не всі вони адекватно відображають ринкові процеси, які народжуються і переживають період свого становлення. Ос-таннім часом відмічається зростання порушень трудових прав громадян. Збільшилося число незаконних звільнень праців-ників, мають місце невчасна виплата заробітної плати і на-дання працюючим вимушених неоплачуваних відпусток.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Принципи трудового права

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок