Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Особливості огляду трупу на місці його виявлення

Особливості огляду трупу на місці його виявлення

Назва:
Особливості огляду трупу на місці його виявлення
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Особливості огляду трупу на місці його виявлення
ПЛАН
Вступ
Убивство є протиправне навмисне або необережне позбавлення життя іншої людини .
При виявленні трупа з ознаками смерті від дій іншої особи далеко не завжди буває ясно, чи мало місце зазіхання на життя або дії були спрямовані на інший об'єкт, побічним результатом яких з'явилася смерть людини, тобто чи відбулося убивство або порушення правил безпеки руху на транспорті, залишення в небезпеці і т.д.
Практично це означає, що у всіх випадках порушення кримінальної справи в зв'язку з виявленням трупа з ознаками насильницької смерті розслідування повинне вестися за методикою розслідування убивств. Це необхідно для того, щоб точно установити дійсний об'єкт злочину, мотиви діяння і т.д., а при встановленні даних, що вказують на інший склад злочину, розслідування одержить відповідний напрямок.
Задача розкриття злочину виникає при розслідуванні навмисних убивств, а у відношенні необережних убивств складність розслідування може виникнути лише у випадку, якщо винним приймаються міри до приховання слідів злочину або до інсценівки смерті від хвороби, нещасного випадку або самогубства. У таких випадках варто вести розслідування стосовно до методики розслідування навмисних убивств.
По способі здійснення злочину доцільно класифікувати убивства на основі характеру злочинних дій:
1) відкрите убивство, тобто убивство, зроблене відкрито відомою особою в присутності інших осіб або під час відсутності їх, але без спроб сховати факт, що здійснився, і свою провину;
2) таємне убивство, тобто убивство, зроблене під час відсутності свідків і з активними спробами злочинця сховати свою провину.
До відкритих убивств можна віднести випадки, коли убивство відбувається без свідків, але з наступною добровільною явкою з винної і без спроб сховати свою провину, а також зроблене при свідках, але невідомою особою і з розрахунком на те, щоб сховатися й уникнути відповідальності.
Відкриті убивства відбуваються здебільшого на побутовому ґрунті в результаті сварок, бійок, ревнощів і т.п., а також у з - стоянні сильного щиросердечного хвилювання і з перевищенням меж необхідної оборони.
Якщо очевидні факти убивства і його винуватець, розслідування не представляє особливої складності. Увага слідчого в таких випадках зосереджується на перевірці - чи відповідають пояснення винного об'єктивним даним, а також на встановленні дійсних мотивів навмисного убивства, характеристиці особистості винному і потерпілого, з'ясуванні обставин, що сприяли здійсненню злочину. У деяких випадках задачею слідчого по цій категорії справ є розшук обвинувачуваного , якщо він зі страху перед покаранням ховається.
Таємні убивства відбуваються в більшості випадків у корисливих цілях, при пограбуванні, зґвалтуванні, з хуліганських спонукань. Якщо обстановка цього злочину створює сприятливі можливості злочинцеві залишитися невстановленим, винний звичайно не застосовує спеціальних, а тим більше витончених мір для приховання факту убивства і своїх слідів.
В інших випадках, навпаки, злочинець вживає витончених заходів для того, щоб сховати факт убивства і знищити сліди або створити інсценівку з метою видати убивство за іншу подію, особливо якщо дане убивство або підозріла смерть дають підставу припускати причетність до цієї події винного як зацікавленої особи. Таємні убивства можна розподілити по наступних основних групах:
а) без приховання слідів злочину ;
б) з нехитрим прихованням слідів злочину ;
в) з інсценівкою іншої події;
г) зі спотворюванням особи або знищенням голови;
д) з розчленовуванням трупа;
е) із прихованням або знищенням трупа.
Методичні вказівки по розслідуванню мають у вид головним чином ці складні випадки. Знання цих методик забезпечує розслідування і менш складних випадків.
Для здійснення убивств застосовуються знаряддя і засоби :
а) вогнепальна зброя ;
б) холодна зброя й інші колючі що ріжуть, що роздрібнюють знаряддя; в) випадкові знаряддя (ціпок камінь, руки в їхньому безпосереднім застосуванні);
г) отруйні речовини;
д) предмети для припинення доступу повітря;
е) висока температура;
ж) низька температура;
з) електричний струм;
і) умови, що позбавляють життя;
к) транспортний засіб;
л) вибухові речовини.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему: Особливості огляду трупу на місці його виявлення

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок