Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правове регулювання: поняття, предмет, засоби, стадії, типи, механізм.

Правове регулювання: поняття, предмет, засоби, стадії, типи, механізм.

Назва:
Правове регулювання: поняття, предмет, засоби, стадії, типи, механізм.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,90 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота
Правове регулювання: поняття, предмет, засоби, стадії, типи, механізм.


ПЛАН Стор.
Вступ ............................................................................................................. 2
Правове регулювання ............................................................................. 5
Поняття та предмет правового регулювання .............................. 5
Засоби правового регулювання .................................................... 7
Стадії правового регулювання ..................................................... 10
Типи правового регулювання ....................................................... 15
Поняття і основні елементи механізму правового регулювання ........ 16
Висновки .......................................................................................................... 28
Список використаної літератури ................................................................... 30
Вступ
Правове регулювання у суспільстві - важлива умова створення стабільного правового порядку, а також органів, інститутів і установ, здатних забезпечити захист і охорону від порушень тих прав і законних інтересів громадян та інших осіб, що закріплені діючими нормами права. Загальні соціальні цілі правового регулювання переслідують досягнення соціально корисних результатів і, у першу чергу, створення необхідних умов для прогресивного розвитку і процвітання суспільства.
Регулююча дія права на суспільні відносини полягає у тому, що воно в своїх нормах конструює модель обов’язкової або дозволеної поведінки різних суб’єктів цих відносин. Це знаходить своє вираження у наданні одним суб’єктам суспільних відносин певних прав і в накладанні на інших певних обов’язків, пов’язуючи їх тими самими взаємними правами та обов’язками. При цьому можливості права в регулюванні суспільних відносин не свавільні й не безмежні. Правове регулювання зумовлено деякими об’єкивними та суб’єктивними чинниками, до яких можна віднести :
рівень економічного розвитку суспільства ;
його соціальну структуру ;
рівень зрілості, стійкості суспільних відносин ;
рівень правової культури громадян і посадових осіб ;
рівень визначеності предмета, способів і типів правового регулювання.
Слід мати на увазі, що в реальному житті право чинить на суспільні відносини не лише дію суто юридичного характеру, а й дію загальносоціального плану – виховного, інформаційного та іншого.
Основні напрямки правового регулювання:
1) закріплення і охорона нових суспільних відносин. Наприклад, в Україні на конституційному рівні закріплені право на свободу об'єднання в політичні партії і громадські організації, право на підприємницьку діяльність, право приватної власності; охорона довкілля, винаходу, авторства тощо;
2) заборона певних суспільних відносин і поведінки, наприклад, посягання на конституційний лад, шлюб між родичами, заснування комерційних банків посадовими особами правоохоронних органів, створення партій у військових формуваннях та ін.;
3) зміна характеру відносин у певній сфері, наприклад, розвиток фермерського господарства поряд з колгоспами і радгоспами та ін.;
4) стимулювання розвитку певних суспільних відносин, наприклад, стимулювання державою індивідуального будівництва будинків за допомогою кредитів;
5) сприяння (за допомогою нових законів) виникненню і формуванню нових відносин і суспільних явищ. Наприклад, Законом України про референдум уводиться нове суспільне явище — ініціативна група всеукраїнського референдуму. Вона створюється на зборах громадян України, в яких беруть участь не менше ніж 200 осіб, що мають право на участь у референдумі.
Наявність правового регулювання просто необхідна для забезпечення і гарантування в нормативному порядку волі в суспільстві. Правове регулювання – це явище, необхідність якого виникає з ряду передумов, наприклад таких як, утвердження справедливості, створення оптимальних умов для переважної дії в суспільстві економічних і духовних факторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Правове регулювання: поняття, предмет, засоби, стадії, типи, механізм.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок