Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Соціальні права та свободи людини та громадянина

Загрузка...

Соціальні права та свободи людини та громадянина

Назва:
Соціальні права та свободи людини та громадянина
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,65 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Зміст
Вступ
Розділ Й. Теоретичні засади здійснення конституційних соціально-економічних прав та свобод людини та громадянина
Розділ ЙЙ. Соціально-економічні права та свободи людини та громадянина в Україні
2.1. Право на працю та відпочинок ………………..................................
2.2. Право на страйк ……………………………………………………..
2.3. Право на соціальний захист, та достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї ……………………………………………………………………….
2.4. Право на житло ……………………………………………………….
2.5. Право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування………………………………………………………………………..
Висновок
Список використаної літератури
ВСТУП
У Ст.3 Конституції України сказано, що людина є " найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави."
Права та свободи не є вичерпними і не можуть бути скасовані. Це означає, що в майбутньому система прав і свобод може бути розширена і вдосконалена. Чинна Конституція України не лише вперше закріпила примат особи над державою, але значно розширила і збагатила зміст соціальних прав і свобод.
Згідно з Конституцією України, основні соціальні права становлять собою певні можливості людини користуватися соціальними благами у сфері матеріального виробництва, трудової діяльності, освіти, здоров'я, відпочинку, які передбачені у відповідних статтях Основного Закону. Соціальні права і свободи є одним з найбільш численних видів прав, які проголошені й закріплені Конституцією України.
Характеризуючи соціальне призначення прав і свобод, їх соціальну цінність, слід зазначити, що вони сприяють підвищенню рівня загальної і правової культури особи, вдосконаленню демократичного способу життя всьго суспільства.
Відповідно до чинної Конституції, систему соціальних прав складають: право на працю (ст.43); право на страйк (ст.44); право на відпочинок (ст. 45); право на соціальний захист (ст. 46); право на житло (ст. 47); право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї (ст.48); право на охорону здоров'я (ст. 49)
Найважливішою запорукою того, що проголошені права не перетворилися на порожню декларацію, є їхнє надійне гарантування. Це особливо важливо з огляду на те, що радянські конституції, декларуючи широку систему саме економічних, соціальних та культурних прав і свобод затемнювали їх зміст псевдо гарантіями.
Об’єктом дослідження є соціальні права та свободи людини та громадянина в Україні.
Предметом дослідження є система чинного конституційного законодавства розглянута з позицій гарантування і реалізації соціальних прав і свобод людини та громадянина.
Метою курсової роботи – є дослідження наукових праць та нормативно-правових актів щодо визначення соціальних прав та свобод і проведення їх класифікації.
Актуальність даної теми обумовлено тим, що питання соціальних прав і свобод людини і громадянина на сьогодні є одним з найважливіших, вирішенням даної проблеми займаються всі держави світової співдружності. Саме стан справ у сфері забезпечення соціальних прав і свобод, їх реалізація на практиці є тим важливим критерієм, за яким оцінюється рівень демократичного розвитку будь-якої держави і суспільства.
Розділ Й.
Теоретичні засади здійснення конституційних соціально-економічних прав та свобод людини та громадянина
Права, свободи та обов'язки людини і громадянина є ос-новоположною частиною чинної Конституції України. Вирі-шення проблем прав людини в ній характеризується принци-пово новими для України підходами. В Основному Законі права і свободи людини розглядаються не як даровані держа-вою своїм громадянам, а як такі, що належать людині від на-родження, існують незалежно від діяльності держави та є невідчужуваними й непорушними. Правам людини мають відповідати зобов'язання держави. Саме права і свободи лю-дини та гарантії їх визначають зміст і спрямованість діяль-ності держави. Їх затвердження й забезпечення є головним обов'язком держави, вона відповідає за свою діяльність пе-ред людиною [7;ст.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота на тему: Соціальні права та свободи людини та громадянина

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок