Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Конституційно-правові засади правосуддя в Україні

Конституційно-правові засади правосуддя в Україні

Назва:
Конституційно-правові засади правосуддя в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,60 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Конституційно-правові засади правосуддя в Україні


ЗМІСТ
Вступ…………………………………………………………..3
Розділ 1. Органи судової влади (правосуддя). Поняття,
суть, види і призначання……………………...…5
Розділ 2. Суть повноважень і діяльності Конституційного Суду України……………….12
Розділ 3. Основні завдання і повноваження (функції)
судів загальної юрисдикції…………………….15
Висновки……………………………………………………..24
Перелік використаних джерел……………………………...25
Вступ
Функцію здійснення правосуддя держава покладає виключно на суди. Вони є органами судової влади, яка згідно зі ст. 6 Конституції діє самостійно і незалежно від законодавчої і виконавчої влади. Інші органи державної влади і посадові особи не вправі переймати на себе функцію і повноваження, які є компетенцією органів правосуддя, також неможливе створення надзвичайних та особливих судів. Виключно суди виконують примусові повноваження державної влади, у законному порядку визнають особу винною у вчиненні злочину та піддають її кримінальному покаранню. Призначенням судів є здійснення захисту гарантованих Конституцією кож-ному прав і свобод (ст. 55). Роль суду стосовно цього значно підвищено новим положенням про те, що компетенцію суду поширено на всі правовідносини, що виникають у державі. Завданнями судів як органів судової влади є також захист конституційного ладу України, забезпечення дотримання законності і справедливості при виконанні і застосуванні законів та інших нормативно-правових актів.
Наділяючи суддів незалежністю при здійсненні правосуддя, Конституція закріплює основні гарантії цього. Серед них важливими є новий порядок обрання суддів усіх ланок Верховною Радою і обіймання ними посади безстрокове (крім суддів, які призначаються на посаду вперше, а також суддів Конституційного Суду). Це - реальні гарантії незалежності суддів як суб’єктів конституційного права, які мають звільнити їх від впливу місцевих органів виконавчої влади і сприяти підвищенню авторитету суддів - носіїв судової влади.
Тема курсової роботи є надзвичайно актуальною, оскільки охоплює широке коло питань, пов'язаних з організацією судової влади в Україні. Крім того, одним із її завдань є вироблення реальних пропозицій, орієнтованих на необхідність вдосконалення чинного законодавства України, що регулює дане питання. Варто звернути увагу і на недостатній рівень теоретичного вивчення проблем організації та діяльності судової гілки влади.
Мета даної роботи полягає в тому, щоб на підставі комплексного аналізу конституційного права України з’ясувати статус, а також особливості діяльності Конституційного Суду України, Верховного Суду України, спеціалізованих, апеляційних та місцевих судів.
Завдання курсової роботи:
визначити поняття суть і види органів правосуддя в Україні;
з’ясувати роль і призначення судових органів;–
розкрити правове регулювання їх діяльності;–
проаналізувати порядок формування судових органів;
охарактеризувати функції та повноваження Конституційного Суду України;
з’ясувати завдання і повноваження судів загальної юрисдикції.
Об’єктом дослідження виступають державно–правові відносини у сфері організації діяльності судової гілки влади в Україні.
Теоретичною основою роботи послужили нормативно-правові акти України, а також публікації та монографії українських і зарубіжних авторів у галузі конституційного права.


Розділ 1. Органи судової влади (правосуддя). Поняття, суть, види і
призначення
У кожній державі існує система державних органів, які здійснюють правосуддя. Сам інститут правосуддя виник надзвичайно давно, як свідчить історія, ще в родовому або клановому суспільстві. Судові функції тоді здійснювали загальні збори всіх дорослих членів роду, рада старійшин або глава роду — патріарх. Із виникненням держави і державних органів влади правосуддя здійснювалось окремими державними органами і посадовими особами. Наприклад, у Стародавній Греції за часів Солона судові функції здійснювала геліея - суд присяжних, яка мала право вето на законодавчі пропозиції народних зборів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему: Конституційно-правові засади правосуддя в Україні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок