Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Транспортні договори, їх система та правове регулювання

Транспортні договори, їх система та правове регулювання

Назва:
Транспортні договори, їх система та правове регулювання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,13 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
КУРСОВА РОБОТА
Транспортні договори, їх система та правове регулювання


ЗМІСТ
Вступ.............................................................................................................................с.3-5
Розділ 1. Загальна характеристика транспортних договорів:
1.1 Зміст, укладення та оформлення договорів про перевезення вантажів......с.6-12
1.2 Поняття та види договору перевезення, його правове регулювання........с.13-15
1.3 Виконання договорів про перевезення вантажів........................................с.15-19
Розділ 2. Загальний огляд інших видів транспортних договорів :
2.1 Договір про перевезення пасажира та багажу..............................................с.20-23
2.2 Договори про експлуатацію під’їзних колій, подачу та збирання
вагонів. Вузлові угоди..........................................................................................с.23-25
2.3 Договір про буксирування.............................................................................с.25-27
2.4 Договори про транспортне експедирування................................................с.27-29
Розділ 3. Правове регулювання претензій та позовів при різних
перевезеннях..........................................................................................................с.30-33
Висновок..................................................................................................................с.34-36
Список використаних джерел.................................................................................с.37


ВСТУП
Перед тим, як розпочинати аналіз і характеристику транспортних договорів, необхідно, взагалі, звернути увагу на роль та значення перевезень, як таких у формування та розвитку тих чи інших економічних і, цілком можна сказати, суспільних відносин.
На даному етапі переходу України до ринкових відносин, бурхливого розвитку підприємництва, відкриття великої кількості приватних фірм, зросла роль транспорту для задоволення тих чи інших людських потреб. Під поняттям перевезення розуміється залізничне, повітряне, річкове і автомобільне перевезення.
Зміст спеціальної правоздатності деяких підприємств становить виробнича ді-яльність з надання послуг. Одні послуги являють собою результат певних видів діяльності або праці (споживні вартості) і втілюються у товарах, інші, навпаки, не залишають реальних результатів, які б існували окремо від виконавців цих послуг.
Головною особливістю договорів про надання послуг, на відміну від договорів про виконання робіт, є те, що надання послуг невіддільне від діяльності особи, яка надає послуги. Корисний ефект такої діяльності не виступає у вигляді пев-ного осяжного матеріалізованого результату, як це має місце у підрядних дого-ворах, а полягає в самому процесі надання послуги. Зобов'язання з надання по-слуг виникають, зокрема, з транспортних договорів.
У ст. 6 Закону України "Про транспорт" від 10 листопада 1994 р. Відомості Верховної Ради України. — 1994. — № 12. — Ст. 10. визначено загальні основи господарської діяльності підприємств транспорту. Перевезення пасажирів, вантажів, багажу та пошти, надання інших транспортних послуг, екс-плуатація та ремонт шляхів здійснюють залізниці, пароплавства, порти (приста-ні), автомобільні, авіаційні, дорожні підприємства, якщо це передбачено їх стату-тами.
Підприємства транспорту здійснюють перевезення та надають послуги на ос-нові державних контрактів і договорів про перевезення пасажирів і вантажів з урахуванням економічної ефективності перевізних та переробних можливостей транспорту. Економічні відносини підприємств транспорту, що виникають у про-цесі перевезення, ґрунтуються на принципах взаємної вигоди, рівної та повної відповідальності.
Транспортні договори поділяються на основні та допоміжні. Основні транс-портні договори опосереднюють головну сферу взаємовідносин транспортних ор-ганізацій та клієнтури (договори про перевезення пасажирів, вантажів, багажу та пошти, договори буксирування). Допоміжні договори сприяють нормальній організації перевізного процесу (договори на організацію перевезень, експедиції, на експлуатацію під'їзних колій, подачу І забирання вагонів тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота на тему: Транспортні договори, їх система та правове регулювання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок