Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Реформування пенсійної системи України

Реформування пенсійної системи України

Назва:
Реформування пенсійної системи України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,63 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова Реформування пенсійної системи України


Зміст


Вступ.
Перехід до нової економічної моделі – ринкової економіки, розвантаження Державного бюджету, за рахунок якого раніше виплачувалися пенсії й допомоги, передбачає формування нової системи пенсійного забезпечення.
Найважливішими чинниками розвитку пенсійного забезпечення є рівень розвитку економіки, демографічні та інші соціальні проблеми. Всі ці фактори діють у взаємній обумовленості, і розгляд їх дозволить визначити тенденції розвитку пенсійного забезпечення і передумови формування нової системи, яка відповідає цьому етапові розвитку нашої країни.
Багато урядових осіб і народних депутатів стверджують, що відбулась руйнація державної пенсійної солідарної системи України і це становище неможливо виправити. Більшість таких заяв робиться на основі добре висвітлених в пресі проблем пенсійної системи – зменшення обсягу внесків до неї через уникнення оподаткування підприємствами тіньової економіки, нездатність підприємств, які є неплатоспроможними, перерахувати їх, економічні негаразди в країні, заборгованість з виплати пенсій. Однак, до того, як можна зробити будь-які висновки щодо стану пенсійної системи, потрібно детально розглянути сучасні проблеми та “помилки” Пенсійного фонду України, шляхи їх подолання та зарубіжний досвід, саме це і буде зроблено в курсовій роботі , саме таким станом, що описується вище пояснюється актуальність курсової роботи.
Об’єкт дослідження – Пенсійна система України.
Мета дослідження – виявити недоліки функціонування сучасної Пенсійної системи України та запропонувати шляхи подолання.
При написанні курсової роботи були використані навчальні посібники сучасних українських та російських авторів, матеріали наукових конференцій, матеріали журналів “Україна: аспекти праці”, “Фінанси України”, “Економіка України”.
Сучасний стан та необхідність реформ в пенсійній системі України.
1.1. Сучасна державна пенсійна система
Сьогоднішня державна пенсійна система виглядає фінансово витривалою протягом наступних 75 років, якщо зробити розсудливі актуальні і економічні припущення. Але такий підбадьорюючий висновок є деяким чином оманливим. Завжди існує можливість зробити проект фінансово стійкої системи за умови забезпечення невідповідних пенсійних виплат через систему сплати внесків за високими тарифами! Як би там не було, такий результат має далекосяжні наслідки для підходу України до пенсійної реформи.
Але сьогодні науковцями та аналітиками розроблений такий прогноз розвитку пенсійної системи України:
За поточною пенсійною системою Пенсійний фонд України продовжуватиме відчувати дефіцит коштів до кінця 2003 року
Надлишок коштів у Пенсійному фонді з’явиться в 2004 році, і він продовжуватиме існувати до кінця 2041 року
З 2042 по 2070 рік в пенсійній системі створюється дефіцит, але знову після цього періоду Пенсійний фонд матиме надлишок
Надлишок коштів, який акумулюється з 2003 по 2041 рік, є більш ніж достатнім, щоб покрити дефіцит коштів, нагромаджений з 2042 по 2070 рік (навіть якщо за рахунок цього надлишку кредитувати будь-який інвестиційний дохід)
Такі події відбуваються незважаючи на:
Зменшення чисельності населення і робочої сили
Збільшення чисельності пенсіонерів
Продовження існування пільгових категорій пенсіонерів
Збереження забезпечення грошової цільової допомоги осіб з низькими пенсіями
Продовження фінансування Пенсійним фондом додаткових виплат, соціальних пенсій, цільової грошової допомоги, тощо
Те, що рівень ухилення тіньового сектору від сплати внесків до Пенсійного фонду залишиться на сьогоднішньому рівні.
Підстави для отримання такого результату:
Чисельність осіб, які виходять на пенсію протягом наступних 10 років, є дуже низькою, тому що чисельність людей, які народились у перші роки відразу після другої світової війни була теж дуже низькою. Саме це невелике за чисельністю покоління людей досягатиме пенсійного віку у період з 2000 по 2010 рік
Серед сьогоднішніх пенсіонерів багато чоловіків інвалідів війни, а також осіб, які отримують пенсію за загиблих під час воєнних дій протягом другої світової війни.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота на тему: Реформування пенсійної системи України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок